AZ MTMI SZAKOKRA VALÓ BEKERÜLÉST ELŐSEGÍTŐ INNOVATÍV PROGRAMOK MEGVALÓSÍTÁSA A DEBRECENI EGYETEM VONZÁSKÖRZETÉBEN

Pintér Ákos
EFOP-3.4.4-16-2017-00023
EFOP-3.4.4-16
THE IMPLEMENTATION OF THE INNOVATIVE PROGRAMS WHICH PROMOTE THE INITIAL RECOGNITION TO THE MTMI MAJORS ON THE UNIVERSITY OF DEBRECEN CATCHMENT AREA.
732.370.352
732.370.352
Neumann János Számítógép-tudományi Társaság
Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség
Bolyai János Matematikai Társulat

Projekt célja a felsőoktatásba való bekerülés fokozása, a hátrányos helyzetből származó fiatalok képzettségi szintjének javítása, MTMI szakokra való jelentkezés fokozása. Ezen célok illeszkednek az EFOP és az Európa 2020-as célkitűzésekhez. A Debreceni Egyetem jelen pályázata három kart és a kapcsolódó szakok beiskolázását kívánja fejleszteni. A fejlesztéssel érintett karok céljai teljes mértékben MTMI fejlesztendő területeivel. A projekt által érintett területek az Észak-Alföldi és Észak-Magyarországi régió járásai, települései, mivel ezek a területek tartoznak az intézmény elsődleges beiskolázási területeihez.