Az élettudományi- klinikai felsőoktatás gyakorlatorientált és hallgatóbarát korszerűsítése a vidéki képzőhelyek nemzetközi versenyképességének erősítésére

Balatoni Ildikó
TÁMOP-4.1.1.C-13/1/KONV-2014-0001
TÁMOP-4.1.1.C-13/1/KONV
Life sciences - clinical practice-oriented higher education and student-friendly upgrading of the rural training sites to strengthen the international competitiveness of
888.000.000
888.000.000
MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpont
Szegedi Tudományegyetem

A projekt általános célja olyan orvos-egészségtudományi felsőoktatási szolgáltatások kialakítása és működtetése, melyek lehetővé teszik, hogy a 21. század követelményeinek megfelelő, nemzetközileg is versenyképes, modern, szolgáltató intézményekké váljunk.
Konkrét cél az egészségipar felsőoktatási bázisának strukturált fejlesztése. A konzorciumi összefogással megvalósuló élettudományi-klinikai együttműködés célja olyan szervezet- és képzésfejlesztési intézkedések végrehajtása, melyek alkalmazkodnak a munkaerő-piaci igényekhez, a társadalmi és szakmai elvárásokhoz, valamint elősegítik az orvosképzés nemzetközi piaci pozíciójának megerősödését.