Az egyetemek kapacitásának növelése klaszterfejlesztésekben való részvétellel az innovációs és fenntarthatósági alapelvek figyelembe vételével

Komlósi István
609944-EPP-1-2019-1-LT-EPPKA2-CBHE-JE
Erasmus - Capacity building
Enhancing capacity of universities to initiate and to participate in clusters development on innovation and sustainability principles
EUR
University of Applied Sciences Kaunas - Kauno kolegija
National University Of Kyiv-Mohyla Academy - National university of “Kyiv Mohyla academy” and Cluster Food valley
Central Ukrainian national technical university
Lviv National Agrarian University
Farm enterprise “Dobro-Kraft”
Poltava state agrarian academy
Bila Tserkva National Agrarian University
Agroosvita
Azerbaydjan State Agrarian University
National Confederation of Entrepreneurs (Employers) Organizations of the Republic of Azerbaijan
Baku Engineering University
Moldova State University - Universitatea de Stat din Moldova
Association ISLE - I.S.L.E Association
Mediterranian agronomic institute of Bari - CIHEAM Bari
University of Valladolid - Universidad de Valladolid
University of Vienna - Universität Wien
Federal Institute of Agricultural Economics
Poznan university of life sciences - Poznań University of Life Sciences

A Debreceni Egyetem körül öt klaszter szerveződött, melyek mindegyike akkreditált klaszter, közülük kettő nemzetközi akkreditációval is rendelkezik. A klaszterek működési területe: gyógyszeripar, termáltudás és turizmus, élelmiszeripar, sport, informatika, műszerfejlesztés.
A projekt fő célkitűzései , az agrár-ipari klaszterek fejlődésének és sikeres működésének előfeltételeinek feltérképezése és implementálása innovatív tudás központok létrehozásával, azzal a céllal, hogy az Egyetem körül szerveződő agrár ipari klaszter szerves részeként az egyetem potenciáljának fejlesztését segítse.