Az egészségügyi ellátás színvonalának fejlesztése a kardiovaszkuláris és nőgyógyászati megbetegedések megelőzésében, azonosításában és kezelésében a határon átnyúló területeken

Lampé Rudolf
Interreg ROHU_401 HEARTS&LIVES 62062
ROHU Interreg
Improving health-care standards in prevention, identification and treatment of cardiovascular and gynecological diseases in crossborder area
EUR
EUR
Institute of Cardiovascular and Heart Diseases Timisoara - Institutul de Boli Cardiovasculare Timisoara
County Clinical Emergency Hospital Oradea - Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Oradea

A projekt átfogó célja az egészségügyi ellátás színvonalának fejlesztése a kardiovaszkuláris és nőgyógyászati megbetegedések megelőzésében, azonosításában és kezelésében. A cél elérése érdekében, a konzorciumi partnerek az infrastrukturális fejlesztések mellett, intenzív tapasztalatcserével és tudásátadással kívánják előmozdítani az intézmények közötti, határon átnyúló együttműködést. A DE KK Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika és a DE KK Kardiológiai és Szívsebészeti Klinika a projekt keretében az egészségügyi ellátáshoz használt műszerek beszerzése mellett workshopok keretében kívánja átadni a rendelkezésre álló szaktudást a projekt partnerek számára.