Analitikai és diagnosztikai kutatási kiválósági központ az egészség és a sportteljesítmény szolgálatában

Balogh László
GINOP-2.3.2-15-2016-00047
GINOP-2.3.2-15
Analytical and diagnostical centre of excellence in the service of health and sport productivity
150.000.000
150.000.000
Szegedi Tudományegyetem

Projektünk célja egy európai színvonalú, sport- és extrém igénybevétel analízisén alapuló, a fizikai teljesítmény növelésének lehetőségét kutató kiválósági központ létrehozása. A műhely munkájának alapja egy olyan tudásbank létrehozása, amely nemzedékek számára lehetővé teszi az egészséges teljesítményfokozás követését és megvalósítását. A kutatás eredményeként létrejött tudásbankot nyilvánossá téve, abból valamennyi sporttudományi szakember profitálhat. Feltételezzük, hogy eredményeink az orvosi hasznosíthatóság mellett az él-, utánpótlás és rekreációs sport, illetve katonai teljesítményfokozás fontos eszközeiként válnak alkalmazhatóvá a jövő gyakorlatában.