3SMART - Smart Building – Smart Grid – Smart City

EUR
EUR
University of Zagreb - Sveučilište u Zagrebu
E.ON Tiszántúli Áramhálózati Zrt.
University of Belgrade - Univerzitet u Beogradu
Municipality of Niksic

Az energia-biztonság és energiahatékonyság növelése témakörben elnyert 3Smart projekt fő célja, hogy egy technológiai és szabályozási tervezetet biztosítson a Duna-menti régióban az épület-energetika, a villamos hálózat és a városi infrastruktúra témakörben. A projekt keretében technológiai integráció vizsgálata és tervezése; a Duna-menti régióban az energetikai irányelvek elemzése; konzultációk mellett, kifejlesztésre került egy moduláris energia-menedzsment rendszer épületek és a villamos energia hálózat számára. A rendszer fejlesztéséhez és teszteléséhez 5 pilot projekt kerül kialakításra különböző Duna-menti régióbeli országokban. A rendszer költséghatékonysági elemzése a tényleges teszt (pilot) projekten keresztül történik meg. Szabályozói szintű városi-méretű energia-menedzsment stratégia kerül kidolgozásra a Duna-menti régióban.