3D nyomtatási és vizualizációs technológiákat alkalmazó interdiszciplináris kutatási, oktatási és fejlesztési központ kialakítása a Pécsi Tudományegyetemen

Hegedűs Csaba
GINOP-2.3.2-15-2016-00022
GINOP-2.3.2-15
3D printing and design visualization technologies, interdisciplinary research, education and development center for the University of Pécs
199.008.128
199.008.128

Egyes mozgásszervi betegségek klasszifikációjának kézzelfogható 3D modellekkel való megjelenítése; fejlődési rendellenességek 3D modellekkel történő szemléltetése; a 3D nyomtatás alkalmazása új csontsebészeti műtéti eljárások kidolgozása során; 3D modellek felhasználása komplikált esetekben műtéti tervezéshez; egyedi implantátumtervezés 3D nyomtatás segítségével. A fogászati tömőanyagok mechanikai tulajdonságai, a szilárdsági adatok (hajlító, nyomó, diametrális húzó), a polimerizációs zsugorodás, illetve a konverzió kulcsfontosságú. A tömőanyagok gyanta fázisának nanorészecskékkel történő módosításával a kompozitok mechanikai tulajdonságaink a javítására nyílik lehetőség.