A 21. század ICT mérnöke: műszaki ismeretek, menedzsment képességek és társadalmi felelősség vállalás

Bodroginé Zichar Marianna
2017-1-HR01-KA203-035408
The ICT Engineer of the 21st Century: Mastering Technical Competencies, Management Skills, and Societal Responsibilities (TEAMSOC21)
University of Zagreb - Sveučilište u Zagrebu
University of Oradea - Universitatea din Oradea - Nagyváradi Egyetem
Institut Mines Telecom - Telecom Bretagne
Technical University of Sofia
Technical University of Kosice - Technická univerzita v Košiciach
University of Zilina - Žilinská univerzita v Žiline
College of Telecommunications and Post Sofia
Széchenyi István University
Hochschule für Telekommunikation Leipzig University of Applied Sciences
Technical University of Valencia - Universitat Politecnica de Valencia

“Innováció az ICT-ben” de főleg “innováció az ICT segítségével” potenciális megoldásokat nyújthatnak a legnagyobb társadalmi kihívásokra. Ezek miatt nagyon fontos, hogy a jelenlegi hallgatók, a jövőbeli ICT mérnökök megértsék hogyan használható az ICT a társadalmi kihívások kezelésére. Az idén záródó, 11 egyetem részvételével megvalósult INNOSOC (Innovative ICT Solutions for the Societal Challenges) projekt az első lépés volt ebbe az irányban. Következő fázisként pályázik a konzorcium a project folytatására, mely kibővül a vállalkozó szellem és menedzsment területével.