4. cél: Az inkluzív, méltányos és minőségi oktatás biztosítása, valamint az élethosszig tartó tanulás lehetőségeinek elősegítése mindenki számára

A mindenki számára hozzáférhető minőségi oktatás és az egész életen át tartó tanulás lehetősége lényeges szerepet játszik az egyének teljes és produktív életének biztosítása szempontjából, illetve a fenntartható fejlődés megvalósításában. Az iskolai oktatásban való részvétel jelentős növekedése ellenére a fiatalok milliói nem férnek hozzá az iskolai oktatáshoz, különösen azokban az országokban, ahol az oktatási rendszereknek a népességszám-növekedéssel kell szembenéznie. Ugyanakkor még ha több gyermek is vesz részt az iskolarendszerű oktatásban, sok fiatal nem sajátítja el az alapvető készségeket. A minőségi oktatás biztosítását többek között a képzett tanárok és a megfelelő iskolai felszerelések hiánya is gátolja. E célnak az elérése érdekében fokozott erőfeszítésekre van szükség különösen Fekete-Afrikában és Dél-Ázsiában, a fogyatékkal élők, az őslakosok, a menekültek és a vidéki szegények körében. (forrás: ksh.hu)

Programok, kezdeményezések

Publikációk, kiadványok