GY.I.K. – GYGYK

Milyen szakok vannak a karon?

Jelenlegi alapképzéseink:

• Óvodapedagógus
  • Szociálpedagógia
  • Csecsemő- és kisgyermeknevelő
  • Gyógypedagógia
  • Romológia.

Mesterképzés:

• Szociálpedagógia

Ezen kívül vannak szakirányú képzések, amik megtalálhatóak a honlapon

Mennyi idő elvégezni egy szakot?

• Az alapszakok elvégzésének ideje egyenként változik 3 évtől – 4 éves képzésig, de egyéb tényező befolyásolhatja például, már meglévő diploma.

Mennyi pont kell a sikeres felvételihez?

A minimum ponthatár a szakjainkon:

• Gyógypedagógia: 200
  • Óvodapedagógus: 200
  • Szociálpedagógia: 180
  • Csecsemő és kisgyermeknevelő: 200
  • Romológia: 200

Van-e alkalmassági vizsga a szakokon?

• Jelenleg a képzés előtti alkalmassági vizsga óvodapedagógus és csecsemő-kisgyermeknevelő szakirányon van. Ezekhez tartozik a mozgás alkalmassági, beszédalkalmassági és ének alkalmassági vizsga. A gyógypedagógia szakon van az 1. évben egy alkalmassági vizsga, ami alapján lehet tanulni a szakirányokon.

Van –e gyakorlati képzés az elméleti mellett?

• Gyakorlatorientált kar vagyunk ezért az összes szakon van kötelező gyakorlat, aminek a hosszúsága változó. Ezek mellett különböző önkéntességeken és programokon van lehetőség a gyakorlati ismereteket elsajátítani.

Milyen tantárgyakra lehet számítani?

• Mivel pedagógiai kar vagyunk így egységesen mindegyik szakon megtalálhatóak a pedagógia alapokat ismertető tárgyak, valamint pszichológia és neveléstudományi tárgyak. Ezen felül vannak szakonként különböző tárgyak, amik az adott területek ismeretét célozzák meg.

Milyen ösztöndíj lehetőségek vannak a karon?

• Különböző ösztöndíjakat lehet megpályázni és kapni, ilyen lehet a szociális ösztöndíj, egyszeri kiemelt ösztöndíj, tanulmányi ösztöndíj, Gólya ösztöndíj a legtöbb felvételi ponttal érkező elsősöknek, és ezen felül különböző ösztöndíjak a tanulmányokért, kiemelkedő sport és művészeti tevékenységért.

Hol vannak az órák megtartva?

• Hajdúböszörményben van a campusunk így az órákat itt szokták megtartani és jelenleg két telephelyen is folyik a tanítás Böszörményben. Ezektől kivétel szokott lenni a gyakorlati képzés, ami szakonként változik, de lehetőség van rá Debrecenben, valamint a hallgatók lakóhelyén is teljesíteni.

Van –e kollégium és hogyan lehet bejutni?

• A karunkhoz legközelebbi kollégium a campusunkon található a kari épülettől pár perc sétára. Vannak, akik inkább Debrecenben szeretnének lakni, arra is van lehetőség viszont, akkor számolni kell a reggeli bejárással is. A kollégiumi felvételinél elsősorban nézik a szociális pontszámot, ezek mellett a tanulmányi átlagot is. A kollégiumi díjak változók 13.500ft-tól akár 23.000ft-ig. A Hajdúböszörményi kollégiumban 6 fős 3 ágyas (3+3) fős szobákban lehet megszállni, amihez tartozik egy előtér valamint vizesblokk. Ezen felül megtalálható az épületben mosókonyha, étkező is.

Milyen távolságra van Hajdúböszörmény Debrecentől?

• Debrecentől 18 km, kb. 30 perc busszal.

Milyen a kar körüli infrastruktúra?

• A kar központi helyen található Böszörményben, így minden sétával elérhető. A buszállomás kb 10 perc sétára található, de van a közelben bolt, fénymásoló, pékség, konditerem, étterem, gyógyszertár és orvosi rendelő is.

Milyen rendezvények vannak a karon?

• Kiállítások, hazai és nemzetközi konferenciák, bálok (Gólyabál, Végzős bál), kar napja, vetélkedők, tanár-diák sportrendezvények, Halloween party, Mikulás kamion, főzőverseny, szakestek, nemzetközi estek, filmklub, társasjáték estek, kreatív délutánok, Kiskarácsony koncert…
Legutóbb frissítve: 2022. 11. 02. 09:33