GY.I.K. – Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár

Ingyenesen kölcsönözhetek könyvet a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtárból?

• Debreceni Egyetem polgárai számára a könyvtári tagság váltása ingyenes, érvényessége a beiratkozás időpontjától függetlenül a következő tanév szeptember 15-ig tart. A tagsággal kölcsönzési jogosultságot és teljes körű hozzáférést biztosítunk a könyvtár szolgáltatásaihoz, nyomtatott és elektronikus dokumentumaihoz.
  • Már az egyetem megkezdése előtt is lehetőség van beiratkozásra. Ekkor a tagság váltása 4000 ft/ év, valamint 2400 ft/év 16 éven felüli magyar állampolgároknak.
  • Érvényes diákigazolvánnyal rendelkezők pedig féláron, illetve 16 év alattiak, könyvtári, múzeumi, levéltári dolgozók, pedagógus igazolvánnyal rendelkezők, valamint fogyatékkal élők és a 70 éven felüliek ingyen iratkozhatnak be a könyvtárba.

Ha csak tanulni/olvasni szeretnék a könyvtárban, be kell iratkoznom?

• Nem, hiszen a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár tereit és a szabadpolcokon található könyveket beiratkozás nélkül is lehet használni helyben. További szolgáltatások igénybevételéhez könyvtári tagságot kell váltani.
  • Ezen kívül a tanulástámogatás jegyében, van lehetőség kutatófülke, tanulószoba vagy kutatóterem használatára is, könyvtáraink felszereltségétől függően a nyitvatartási időben.

Milyen iratok kellenek a könyvtári beiratkozáshoz?

• Egyetemi hallgatóként, szükség lesz érvényes egyetemi jogviszonyra, egyetemi hálózati azonosítóra, és egyetemi kártyára.
  • Nem csak egyetemi hallgatóként lehet beiratkozni. Ekkor szükség lesz kitöltött belépési nyilatkozatra; személyi igazolványra vagy jogosítványra; más egyetemi hallgatók esetében érvényes diákigazolványra; középiskolai tanulóknak szülői felelősségvállalási nyilatkozatra; és ha van, akkor kedvezményekre jogosító igazolásra.

Mennyi könyvet lehet kivenni egyszerre a könyvtárból és mennyi időre?

• A Debreceni Egyetem hallgatójaként könyvtáranként max. 12 db könyvet lehet kölcsönözni 30 napra, mely időtartam összesen ötször hosszabbítható abban az esetben, ha más hallgató nem jegyezte elő.
  • Nem DE polgárként könyvtáranként max. 5 db könyvet lehet kölcsönözni szintén 30 napra, amelyek szintén ötször hosszabbíthatók.

Vannak-e számítógépek a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtárban?

• Igen, vannak. Használatukhoz be kell lépni az olvasójegy számával és egyedi jelszóval. Az alapértelmezett jelszó minden felhasználónak a saját születési dátuma HHNN (pl. Május 2- 0502) formában.

Tudok-e fénymásolni a könyvtárban?

• Nyomtatni, fénymásolni és szkennelni az olvasói terekben elhelyezett multifunkciós fénymásoló gépeken lehet. A könyvtári dokumentumokról csak a hatályos jogszabályok maradéktalan betartásával készíthető másolat.

Csak szakkönyvek találhatóak a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtárban?

• Nem, hiszen a könyvtár nem csak „egyetemi”, de „nemzeti” is, ami azt jelenti, hogy gyűjt mindent, ami hazai, így többek között kínálunk szórakoztató irodalmat is. Ezen kívül az elmúlt évszázad adathordozóinak minden típusa fellelhető.
Legutóbb frissítve: 2022. 11. 02. 09:47