Könyvtári szolgáltatások

A Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár (DEENK) Magyarország második legnagyobb könyvtára és a Debreceni Egyetem egyik legnagyobb szervezete. A könyvtár négy városban (Debrecen, Hajdúböszörmény, Nyíregyháza, Szolnok), hét kampuszon és összesen kilenc épületben van jelen. Ezáltal mindegy melyik karon tanulsz, mindig közel lesz hozzád!

Egyetemi

Ahogy a nevében is szerepel, a könyvtár „egyetemi” és „nemzeti” is. Egyetemi, mert legfőbb feladata a hallgatók, az oktatók és a kutatók szakirodalommal való ellátása, munkájuk segítése, támogatása. A Debreceni Egyetem hallgatójaként, az ország egyik legnagyobb szakirodalmi bázisára támaszkodhatsz tanulmányaid során, a több millió tankönyvnek, egyetemi jegyzetnek, különböző tudományos munkáknak, valamint a hatalmas folyóirat-állománynak köszönhetően.

Nemzeti

Nemzeti gyűjtőkörű könyvtárként pedig gyűjt mindent, ami hazai és mindent, amit egy könyvtár gyűjthet. Megtalálhatók itt évszázados könyvritkaságok, szép- és ismeretterjesztő irodalom, valamint rengeteg kiadvány végtelen számú témában, az idegen nyelvkönyvektől egészen a gasztronómiáig.

Nem csak könyvek

A DEENK-ben nem csak nyomtatott könyveket találsz. Elérhető itt több ezer e-könyv, e-folyóirat, kép- és videóanyag, amit olvasóként egyszerűen letölthetsz, akár otthonról is. Tanulmányaid végén pedig a könyvtár által kezelt Debreceni Egyetem elektronikus Archívumába (DEA) kerül majd a szakdolgozatod, hogy az utánad következők is megismerhessék gondolataidat.

Minden hallgatónak ingyen

Az egyetem hallgatójaként a könyvtári beiratkozás természetesen ingyenes és online csak néhány percig tart. Emellett szükséged lesz az érvényes egyetemi kártyádra (UniPass), hogy könyveket kölcsönözz és igénybe vedd a szolgáltatásokat.

Meg is tanítjuk

A 21. századi információtömegben nem könnyű eligazodni, de a könyvtár ebben is segítségedre lesz. A könyvtári kurzusokon és tréningeken elsajátíthatod a szakdolgozat írásához, a tudományos információ kereséséhez és az egyetemi könyvtárak használatához szükséges ismereteket.

Közösségi tér

A könyvtár a legjobb választás pihenéshez és tanuláshoz egyaránt. Kényelmes fotelekkel és kanapékkal vár, ha két óra között kikapcsolódnál egy hangulatos helyen.  Amennyiben a barátaiddal készülsz az órákra, foglaljátok le az egyik tanulószobát! A könyvtár szabad helyeiről a honlapról tájékozódhatsz.

A könyvtár honlapján (www.deenk.hu) még több információt találsz szolgáltatásainkkal kapcsolatban, illetve személyesen is szívesen válaszolunk bármely kérdésedre. A közösségi média oldalakon is jelen vagyunk, kövess minket Facebookon, Instagramon vagy TikTokon!

Legutóbb frissítve: 2022. 11. 04. 09:45