A Helyi önkormányzatok szerepe a környezeti jog és politika alakításában

A Magyar Tudomány Ünnepe
"Oknyomozó tudomány"
Az esemény címe A Helyi önkormányzatok szerepe a környezeti jog és politika alakításában
Az esemény műfaja Konferencia
Tudományterület Jogtudomány
Kezdés 2016. november 18. 10.30.
Befejezés 2016. november 18. 16.00.
Program 10:30-10:40 Dékáni megnyitó
Dr. Szikora Veronika, Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar
10:40-10:55 Fenntarthatóság, reziliencia és önkormányzatok
Prof. Dr. Bándi Gyula, Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog és Államtudományi Kar
10:55-11:10 Helyi környezetpolitika – göröngyök az úton
Dr. Pump Judit, Alapvető Jogok Biztosának Hivatala
11:10-11:25 Helyi stratégiák és környezetvédelem
Dr. Bányai Orsolya, Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar
11:25-11:40 A környezetvédelmi szabályozás helyi szintje
Prof. Dr. Fodor László, Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar
11:40-11:55 Partnerségi-e az egyeztetés? - A településrendezési eszközök nyilvánosságának kérdései egy esettanulmányon keresztül
Dr. Némedi Erika, Alapvető Jogok Biztosának Hivatala
12:00-12:45 Ebédszünet
12:45-13:00 Önkormányzati társulások a helyi környezetvédelmi feladatok ellátásában
Dr. Barta Attila, Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar
13:00-13:15 A vízhez való jog biztosítása az ombudsmani vizsgálatok tükrében
Dr. Fórika László, Alapvető Jogok Biztosának Hivatala
13:15-13:30 Az önkormányzatok szerepe és lehetőségei a helyi környezetpolitikában – az empirikus kutatások első tapasztalatai
Prof. Dr. Fónai Mihály - Dr. Pénzes Ferenc, Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar
13:30-13:40 Kávészünet
13:40-15:30 Kerekasztal beszélgetés felkért hozzászólókkal
15:30 A konferencia zárása  Prof. Dr. Fodor László, Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar

Szervező intézmények Debreceni Egyetem Állam-és Jogtudományi Kar
Helyszínek Debreceni Egyetem Állam-és Jogtudományi Kar, Kassai úti Campus C/I.
Régió Észak-Alföld
Kapcsolattartó Dr. Barta Attila + 36 (52)  512700/ 77123 otka@law.unideb.hu
Dr. Bányai Orsolya + 36 (52) 512700/ 74808 otka@law.unideb.hu
Az esemény honlapja http://jog.unideb.hu/kari-hirek/a-helyi-onkormanyzatok-szerepe-a-kornyezeti-jog-es-politika-alakitasaban
Szinopszis, összefoglaló
(legfeljebb 4000 karakter)
A konferencia  a "Gondolkodj globálisan, Cselekedj lokálisan!" mottó szellemében kapcsolódik a Magyar Tudomány Ünnepéhez, mind tematikáját, mind módszerét illetően: a települési önkormányzatoknak a környezetvédelmi jogban és politikában betöltött szerepét vizsgálja, nemcsak jogtudományi, hanem szociológiai és politológiai megközelítésben is. Szakmai kiindulópontjaként a fenntarthatóság környezetjogi koncepcióját választottuk, s ehhez a témakör elsőszámú hazai szaktekintélyét nyertük meg. A programban az ombudsmani hivatal szakemberei részben elméleti, részben gyakorlati témájú előadásokkal szerepelnek, utóbbiak közt egy rendkívül izgalmasnak ítélkező esettanulmánnyal. A debreceni jogi kar előadói pedig egy a hazai önkormányzatoknak a környezeti fenntarthatóság elérésében vizsgált szerepére irányuló OTKA-kutatás első évének eredményeivel jelentkeznek. A program hangsúlyos eleme az előadásokat követő szakmai vita, amelyben a felkért hozzászólókon kívül számos önkormányzati szakember is szerepel, ami lehetőséget ad problémák felvetésére s a közös gondolkodásra.
Legutóbb frissítve: 2021. 07. 28. 11:21