A Magyar Tudomány Ünnepe
"Oknyomozó tudomány"
Az esemény címe Borbély Szilárd költői, kritikusi és tudományos életműve: A Studia Litteraria című periodika tematikus számának bemutatója
Az esemény műfaja Könyvbemutató
Tudományterület Irodalomtudomány
Kezdés 2016. november 16. 14:00
Befejezés 2016. november 16. 15:30
Program 14:00 Köszöntő: Debreceni Attila
14:15 A kötetet bemutatja: Szirák Péter
Szervező intézmények Debreceni Egyetem BTK Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézet
Helyszínek Debreceni Egyetem BTK III. em. 303. terem (A Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézet könyvtára)
Régió Észak-Alföld
Kapcsolattartó Bényei Péter  (benyei.peter@arts.unideb.hu) +36 (52) 512-900 / 23084
Az esemény honlapja irodalom.arts.unideb.hu
Szinopszis, összefoglaló
(legfeljebb 4000 karakter)
Borbély Szilárd költő, író, irodalomtörténész, kritikus életműve két évvel ezelőtt, fájdalmasan korán zárult le. A Studia Litteraria folyóirat szerkesztőbizottsága úgy látta, hogy kollegánk és szerkesztőtársunk emlékét az ápolja leginkább, ha a folyóirat a lírai, drámai, epikai műveket és irodalomtudományos munkákat egyaránt felvonultató életművet rendszerszerűen áttekintő lapszámot jelentet meg: olyan közeli időpillanatban, amely a szakmai távolságtartást már lehetővé teszi. A lapszám szerzőit arra kértük, hogy írásaikkal ne az emlékműavatás gesztusát gyakorolják, hanem a szövegek újszerű megszólításával a szakmai párbeszéd feltételeit teremtsék meg.
(Studia Litteraria, 2016/1–2: Borbély Szilárd)
Legutóbb frissítve: 2021. 08. 18. 15:11