UI GreenMetric World University Ranking

2023-ban 1183 egyetemet vizsgált a University of Indonesia a „GreenMetric” projektje kapcsán. Arra keresték a választ, hogy mennyire „zöldek”, környezettudatosak az egyes intézmények, a campusokon mekkora zöld területek vannak és milyen olyan intézkedések kerültek bevezetésre, amelyek klímaváltozás negatív hatásainak ellensúlyozását, illetve a fenntartható környezeti fejlődés támogatását szolgálják.

A Pécsi Tudományegyetem legjobb magyarként az 23. helyen végzett, míg a Debreceni Egyetem a 340. helyen szerepel a listán. Helyet kapott még a rangsorban a Szegedi Tudományegyetem (77. hely), a Soproni Egyetem (130. hely), a Semmelweis Egyetem (348. hely), az Eötvös Loránd Tudományegyetem (368. hely), a Pannon Egyetem (583.), a Budapesti Corvinus Egyetem (750. hely), a Budapesti Gazdasági Egyetem (785. hely), az egri Eszterházi Károly Katolikus Egyetem (870. hely), valamint a Miskolci Egyetem (1099. hely) és a Nyíregyházi Egyetem (1161. hely).

A legzöldebb egyetem a világon a lista szerint a holland Wageningen University & Research, melyet a brit University of Nottingham és a holland University of Groningen követ.

Rangsor
Egyetem