Pharma-Flight Központban

Debrecenben épült a Pharma-Flight Központ, mely beruházás a világon egyedülálló módon egyesíti az egyetemi szintű pilótaképzést, és a speciális egészségügyi igényeket kiszolgáló laboratóriumi kutatás és kisszériás gyógyszergyártás funkcióit.

A létesítmény megalkotói olyan innovatív koncepcióval nyertek el mintegy 3,5 milliárd forint uniós támogatást, amelynek eredményeként Európában – komplexitásában – mással össze nem vethető intézményt hoztak létre. A légiközlekedés robbanásszerű fejlődése egyre több magasan képzett légügyi szakembert igényel. Erre a kihívásra reagál a Pharma-Flight Kft. és a Debreceni Egyetem együttműködésével itt megkezdődő nemzetközi pilótaképzés. A Pharma-Flight az egyetem kihelyezett tanszékeként működik.

Az új tudományos és szolgáltató központ a kutatás-fejlesztés egyik hiányterületén kezdte meg működését, munkahelyeket teremt, és tovább erősíti Magyarország második legnagyobb városának meghatározó nemzetgazdasági szerepét. A beruházás létrejöttéhez egyaránt szükség volt a város, az egyetem és az ipari szereplők összefogására.

A Pharma-Flight Kft. a Debreceni Egyetemmel közösen olyan kutatási célokat, képzési irányokat tűzött maga elé, amelyek a debreceni tudományos műhelyt az egész ország egyik legérdekesebb kutatási központjává teheti.  A Központban a Debreceni Egyetemmel közös gyógyszerkutatás elősegíthetik magyar tudományos eredmények megszületését a hatóanyagoknak a hajózó személyzetre gyakorolt hatásainak megismerése területén, a gyártókapacitás pedig a későbbiekben lehetővé teheti a pilóták speciális gyógyszerekkel való ellátását. A Pharma-Flight világszínvonalú egészségügyi berendezései és műszerei hozzájárulnak majd ahhoz, hogy a közlekedés valamennyi ágazatában hatékonyabban lehessen megállapítani a dolgozók alkalmasságát, és segíthet abban is, hogy szükség esetén megfelelő egészségügyi és szakmai rehabilitációt kaphassanak a munkavállalók.

Legutóbb frissítve: 2021. 07. 28. 11:21