DE Hallgatói Kapcsolatok és Szolgáltatások Központja
A karriertervezést nem lehet elég korán elkezdeni, éppen ezért minél hamarabb tudja valaki, hogy milyen szakmára vágyik, annál hamarabb bele lehet vágni a felkészülésbe. A szakmai tudást mindenki megszerezheti a tanulmányai során, gyakran azonban egyéb készségekre is szükség van a munkakereséskor. Sikeresen lehet fejleszteni azokat a kompetenciákat, amelyek segítik álmaink állásának megtalálását. Senki nem születik úgy, hogy tud önéletrajzot írni, tisztában lenne az állásinterjún való megfelelő viselkedéssel vagy az önfejlesztés lehetőségeivel – viszont ezeket meg lehet tanulni!
A karriertervezés első lépése mindig a pályaorientáció. Ha látjuk az irányt, könnyebben elérjük a célunkat. Naponta 8-10 órát is eltölt egy ember munkával, ezért úgy gondoljuk, nagyon fontos, hogy valaki örömmel kezdjen neki a napi feladatainak, induljon el munkába a felnőtt élete során. Ennek pedig első – vagy akár nulladik – lépése ha a fiatal tudja, mivel szeretne foglalkozni. Érdemes rászánni az időt, és alaposan körbejárni a témát – akár tesztekkel, akár egy tanácsadó segítségét igénybe véve.
A Hallgatói Karrierközpont abban segít, hogy az egyetemi hallgatók megismerjenek és megtanuljanak olyan módszereket, kapjanak olyan tippeket, tanácsokat, amelyek révén nagyobb eséllyel találnak munkát, számukra megfelelő állást. Már a tanulmányok elejétől fogva hasznosak lehetnek a személyiségfejlesztéssel kapcsolatos tréningek, ahol önismerettel, önérvényesítéssel, önértékeléssel, kapcsolatépítéssel, nyelvtanulással, kreatív ötletek megvalósításával kapcsolatos tippeket kaphatnak a diákok. Emellett kifejezetten karrierépítéssel kapcsolatos rendezvényeink, kurzusaink, tanácsadásaink is vannak. Előadásokat szervezünk karriertani alapismeretekről tréningeket, ahol gyakorlati feladatokkal tudják fejleszteni kompetenciáikat a hallgatók. Az egyéni karrier-tanácsadás keretében pedig a speciális, egyedi kérdéseket tudják megválaszolni a Karrierközpont munkatársai.
Szeretnénk, ha diákjaink lelkileg-szellemileg felkészülten, jó tanácsokkal és ötletekkel érkeznének a munka világába. A szakmai tudás mellett ugyanis nagyon fontos, ha az ember tisztában van képességeivel, adottságaival, majd a kettőt megfelelően tudja hasznosítani és érvényesíteni – egy nagyszerű karrier, sikeres élet reményében.
Pályaorientációhoz kapcsolódó hasznos oldal
Tesztek, kérdőívek
Forrás
- Pályaorientációs mérő- és támogatóeszköz - (https://pom.oktatas.hu/)
- Pályaorientációs önismereti tesztek több témában - (https://www.felvi.hu/felveteli/teszt)
Karrieriskola sorozat
- Kiss Ábel Lukács (DORKÁSZ Szolgálat): Amikor a munkádnak értelme van
- Erős Zita: Karriertervezés - multi vagy startup
- Váró Kata: Protokoll és prezentáció
- Berkes Zoltán: Az álláshirdető portál működése
- Tóth Beáta: Ősbizalomtól az önérvényesítésig
- Makray Réka: A jövő munkahelye 4.0 – A Continental Powertrain Hungaria Kft.
- Dr. Semseiné Szekeres Edit: Nyelvtanulási tippek karrierépítőknek
- Hüse-Szabó Edit: A sikeres állásinterjú
- Balogh Anita: Az asszertív kommunikáció
- Tapolcai Zoltán: Hajdú - Bihar megye munkaerő-piaci helyzete
- Szilágyi Ákos: Hajdú-Bihar Megyei Kormányhivatal mint munkahely
- Kiss Anikó: Illem, etikett, protokoll
- Márkus Edina: Az álláskeresés új trendjei