Projekt címe: Természettudományi és műszaki képzés infrastruktúrájának fejlesztése
Szerkezetkész a csaknem 970 millió forintból felépülő MAG Ház
A munkavállalók hátrányos helyzetének javítását célozza meg, és elsősorban felnőttképzési, illetve szaktanácsadási feladatokat lát majd el az Interregionális Műszaki-Agrár Szaktanácsadási és Továbbképzési Központ (MAG Ház) a Debreceni Egyetemen. A MAG Ház építési munkálatai a tervek szerint haladnak: október 26-án bokrétaünnep keretében felavatták a komplexum szerkezetkész épületét, így a központ várhatóan 2011 júliusában megnyithatja kapuit.
Az Interregionális Műszaki-Agrár Szaktanácsadási és Továbbképzési Központ bokrétaünnepét követően mintegy 2600 négyzetméternyi területen kezdődhet meg a korszerű infrastruktúrával felszerelt előadó- és szemináriumi termek, valamint a hozzájuk kapcsolódó közösségi terek kialakítása. A központ évente mintegy 3500 tovább- és felnőttképzésben résztvevő hallgató számára biztosíthat modern oktatási körülményeket, amelyek korszerű idegennyelvi képzésre is alkalmasak. A MAG Házban induló kurzusok piacképes és hiánypótló ismereteket nyújtanak majd, valamint elősegítik a munkavállalók hátrányos helyzetének javítását is.
„A komplexum a centrum által felhalmozott tudást továbbítja a magyar-román határrégióban, és elsősorban felnőttképzési, illetve szaktanácsadási feladatokat lát majd el. Itt nyer elhelyezést többek között a Regionális Egyetemi Tudásközpont, de bázisa lesz a korszerű természettudományi és agrárműszaki képzésnek is. A MAG Ház végzi a jövőben az élelmiszergazdaság területén folyó K+F+I tevékenység technológia transzferét, együttműködve az egyetem GND (GENOMNANOTECH DEBRECEN) Technológia Transzfer Irodájával” – hangsúlyozta Prof. Dr. Nagy János, a Debreceni Egyetem Agrár- és Gazdálkodástudományok Centrumának elnöke.
Az épületben helyet kap továbbá a Regionális Szaktanácsadási Központ is, amely az Észak-alföldi régióban működő 32 Területi Szaktanácsadási Központ koordinációját látja majd el.
- A MAG Ház kivitelezésének bruttó összege: 968.618.900 Ft
- Az építési munkafolyamatokat a HUNÉP Universal Építőipari Zrt végzi.
- A kivitelezés befejezésének várható időpontja: 2011. június 30.
DEBRECENI EGYETEM
A Debreceni Egyetem megszakítás nélküli, 472 éves múlttal ma az ország legrégebben, folyamatosan ugyanabban a városban működő felsőoktatási intézménye. 32 ezer hallgatójával és 1600 oktatójával az ország egyik legnagyobb egyeteme, amely 15 karával és 25 doktori iskolájával a legszélesebb képzési és kutatási kínálatot nyújtja. Az egyetemen csaknem 3000 külföldi diák tanul, közülük 2000 az angol nyelven is folyó szakokon.
Az oktatómunka és különösen a kutatómunka minőségét jelzi, hogy az oktatók közel kétharmada tudományos fokozattal rendelkezik, köztük 30 professzor a Magyar Tudományos Akadémia rendes vagy levelező tagja.
Ez a kiemelkedő szellemi központ, hatalmas oktatási és K+F kapacitás egyre jelentősebb hatással van a régió gazdasági és társadalmi fejlődésére, kulturális felemelkedésére, egyre nagyobb figyelmet fordít a tudásalapú gazdaság és társadalom igényeinek minél hatékonyabb kiszolgálására, a regionális tudásközpont szerepkör betöltésére.
TIOP 1.3.1: Természettudományi és műszaki képzés infrastrukturális fejlesztése
A TIOP 1.3.1 projekt keretében – az Interregionális Műszaki-Agrár Szaktanácsadási és Továbbképzési Központ mellett – létrejön az Informatikai Kar új épülete, sor kerül az Elméleti Négyszög fejlesztésére, valamint a Bem téri laboratóriumok és a Kémia Intézet Kísérleti Üzemének rekonstrukciójára is. A modern kor kihívásainak megfelelően átalakul a Debreceni Egyetem teljes info-kommunikációs technológiai háttere is.
HUNÉP Universal Építőipari Zrt.
A 60 éve alakult, 1991-től részvénytársaságként működő HUNÉP Zrt. Kelet-Magyarország egyik legjelentősebb magasépítőipari szervezeteként oktatási, egészségügyi és idegenforgalmi területen létesített középületek kivitelezésével, többlakásos lakóépületek megvalósításával foglalkozik. A cégcsoport tevékenységi körének és üzleti lehetőségeinek fokozatos bővítésével összhangban számos leányvállalatot hozott létre, többek között Budapesten is. A HUNÉP Universal Zrt. minőségi munkáját bizonyítja, hogy az Építőipari Mesterdíj kuratóriuma több elismeréssel jutalmazta már a céget.