Kardiológiai és Szívsebészeti Klinika, Szívsebészet, Efészségfejlesztő Egyetem program

A Szívsebészeti Klinika 1995 óta tartozik az Európai Egészségmegőrző Kórházak hálózatába, melynek lényege, hogy a szívműtét után is élő kapcsolatot tart betegeivel, akik egy egész életen át tartó rehabilitáció részeseivé válhatnak.

1996-ban az akkori Szívsebészeti Klinikán tevékenykedő Dr. Horváth Sándor főorvos irányítása mellett, civil szerveződésként alakult meg a Debreceni Szív Egyesület, melynek célja a betegeket hozzásegíteni a visszaszerzett egészség megtartásában, életminősége javításában és elősegítése, hogy visszatérhessenek eredeti munkájuk gyakorlásához.

A DEKK Kardiológiai és Szívsebészeti Klinika évek óta nagy sikerrel rendezi meg a „Szívünk napja” programját az országos rendezvényekhez kapcsolódóan. A szűrőprogramokban a szívsebészet orvosai és szakdolgozói is aktív szerepet vállalnak.

A klinikánkon szívműtéten átesett betegek korai rehabilitációja a gyógytornászok közreműködésével már intenzív osztályon megkezdődik, majd a betegek elbocsátását követően a gyógytorna szakrendelés segíti a szívoperált betegek napi munkájukhoz való visszatérését.

Fontosnak tartjuk orvosaink és szakdolgozóink folyamatos szakmai továbbképzését, melynek biztosítására munkatársaink rendszeresen részt vesznek előadóként, és hallgatóként hazai és nemzetközi szívsebészeti kongresszusokon, és továbbképzéseken.

Legutóbb frissítve: 2021. 07. 28. 11:21