Növényi extraktumok (gyümölcsök) hatóanyagainak egyszeri dózisát tartalmazó, per os bevételre szánt preventív gyógyhatású készítmény

Szakmai vezető: Vecsernyés Miklós

• Angol cím: Preventive medicinal product containing a single dose of the active ingredients of plant extracts (fruits) administered orally
  • Szerződés típusa: AGR_PIAC_13
  • Projekt leírása: A projekt célja, hogy a meglévő újdonságnak számító K+F eredményekre (extrakciós technológia, analitikai eljárások) alapozva a projekt keretében kifejlessze és tesztelje azt a félüzemi méretben is alkalmazható eszközrendszert és technológiát, amellyel létrehozhatók a termék-prototípusok. Projektünk során a meggyel kapcsolatos termesztéstechonólgiai méréseket is végzünk a Szent István Egyetem Mezőgazdasági és Környezettudományi Karral együttműködve.
  • Projekt időtartama: 2014.02.01 – 2016.11.30
  • Projekt összköltsége: 137.133.500 (HUF)
  • Kutatás típusa: Kísérleti
  • Konzorcium adatai:
    • Főpályázó: Jáner-Hús Zrt.
    • Konzorciumi partnerek:
      • Debreceni Egyetem