Intelligens funkcionális anyagok: Mechanikai, termikus, elektromágneses, optikai tulajdonságaik és alkalmazásaik

Szakmai vezető: Kéki Sándor

• Angol cím: Smart functional materials: mechanical, thermal, electromagnetic, optical properties and their applications
  • Szerződés típusa: TÁMOP-4.2.2.A-11/1/KONV
  • Projekt leírása: A projekt célja új intelligens anyagok előállítása és vizsgálata. Az iparban és a gyógyászatban egyaránt nagy igény mutatkozik a fém és polimer alapú intelligens anyagok, pl.: alakmemória anyagok, öngyógyító anyagok, periodikus polimer rendszerek iránt, melyek tanulmányozása során új anyagvizsgálati módszerek kifejlesztése is várható. A projekt interdiszciplináris jellegéből következően nagy hangsúlyt helyez a különböző kutatóhelyek közötti együttműködésre, új nemzetközi kapcsolatok kiépítésére.
  • Projekt időtartama: 2013.01.01 – 2015.06.30
  • Projekt összköltsége: 615.002.034 (HUF)
  • Kutatás típusa: Alapkutatás
  • Konzorcium adatai:
    • Főpályázó: Debreceni Egyetem
    • Konzorciumi partnerek:
      • Magyar Tudományos Akadémia Atommagkutató Intézet
      • Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság
Legutóbb frissítve: 2021. 07. 28. 11:21