Bor ujjlenyomat és biokémiai markerek alkalmazása borászati minőségellenőrzési technológia kialakításához

Szakmai vezető: Sipiczki Mátyás

• Angol cím: The use of wine fingerprints and biochemical markers in the development of  a wine quality control technology
  • Szerződés típusa: AGR_PIAC_13
  • Projekt leírása: A projekt célja egy egyedi technológiai eljárás és az azt támogató rendszer kifejlesztése, mely lehetővé teszi a szőlészeti és borászati eljárások optimalizálását a minőségi borok előállítása érdekében, valamint objektív mérési lehetőséget biztosít a borhamisítás és a borhibák felismerésére. Az eljárás egyrészt a szüretelendő szőlőből készült minták komponenseinek ipari körülmények között alkalmazható céllaboratóriumi elemzésével segíti a szüret napjának pontos kiválasztását. Másrészt, ez az agrár-iparilag széles körben alkalmazható technológia az elkészült borászati termékek elemzésével, a borban lévő főbb aromakomponensek és egyéb biokémiai összetevők arányának meghatározásával előállítja a ?Bor ujjlenyomatát?. A borok ujjlenyomatának előállításával objektív képet kaphatunk a felhasznált alapanyagokról, a terroir jegyekről, a bor termelésében használt technológiákról, a készítés környezetének paramétereiről és az elkövetett hibákról.
  • Projekt időtartama: 2013.11.15 – 2015.11.14
  • Projekt összköltsége: 167.600.000 (HUF)
  • Kutatás típusa: Alapkutatás
  • Konzorcium adatai:
    • Főpályázó: DATA-PRESS Informatikai Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság
    • Konzorciumi partnerek:
      • Szent István Egyetem
      • Debreceni Egyetem
      • Hilltop Neszmély Szőlészeti Borászati Kereskedelmi és Szolgáltató Zrt.
Legutóbb frissítve: 2021. 07. 28. 11:21