A fertőzőbeteg ellátás története hosszú évszázadokra nyúlik vissza Debrecenben. Az 1893-tól a mai kórház területén működött a Ragály-kórház. A modern infektológia története 1957-ben a Bem-téri épületben Dr. Münnich Dénes vezetésével folytatódott, gyermek és felnőtt fertőző betegek ellátása történt a falak közt. 1987-ben Dr. Dalmi Lajos került az osztály élére, aki 2000-ben a korábbi 75 ágyas osztályról a Bartók úti telephelyre, az ország legmodernebb, 50 ágyas infektológia épületébe költöztette át az osztályt. 2006-tól a Klinikai Farmakológiai, Infektológiai és Allergológiai Intézet kereteiben folytatódott töretlenül a debreceni fertőzőbeteg ellátás Dr. Várkonyi István vezetése alatt. 2014-ben országos HIV Decentrum kezdte meg a működését.
A Klinikai Farmakológiai, Infektológiai és Allergológiai Intézet 2020-tól, mint Debreceni Egyetem Klinikai Központ Infektológiai Klinika folytatta tovább működését. Még ugyanebben az évben korszerű, negatív nyomású légtechnika és betegmegfigyelő monitorrendszer is kiépítésre került. A COVID pandémia alatt nemzetközi és hazai gyógyszer- és vakcinafejlesztésekben is részt vett az Intézet, illetve Járványügyi Koordinációs Központként is szerepet vállalt a járványkezelésben.
Az intézet – a Dél-Pesti Centrumkórház Országos Hematológiai- és Infektológiai Intézete után, az itt dolgozók létszámát tekintve – az ország második legnagyobb infektológiai betegellátó egysége, amely a legmagasabb, III. progresszivitási szintű ellátást biztosítja Debrecen, Hajdú-Bihar Vármegye és a kijelölt, szomszédos vármegyék lakosai részére.
https://klinikaikozpont.unideb.hu/bemutatkozas-infektologiai-klinika