A horgászati- és halgazdálkodás szempontból jelentős halfajok tenyésztését és termelését támogató technológia-, tudástranszfer és innovációs infrastruktúra fejlesztése

Stündl László
MAHOP-2.1.1-2016- 2017-00002
MAHOP-2.1-16
Development of technology, knowledge transfer and innovation infrastructure supporting the breeding and production of significant fish spices from angling and fish farming.
190.087.913
190.087.913
Szent István Egyetem
MTA Agrártudományi Kutatóközpont
Haszonállat-génmegőrzési Központ

A projekt célja a DE MÉK részéről sügérfélék zárt rendszerben történő tartási és takarmányozási technológiájának innovatív fejlesztése, a szezonon kívüli szaporítás feltételrendszerének kidolgozásával. A fejlesztés része egy anyahalak tartására alkalmas meglévő kis tó fejlesztése, amely egyben a zárt haltermelő rendszerből elfolyó használt víz passziválását is lehetővé teszi. Olyan innovatív takarmány-alapanyagok és -kiegészítők kifejlesztése, amelyek az elfolyó víz másodlagos hasznosítása során megtermelt zooplankton és makro-gerinctelen szervezetek feldolgozásából származnak. Az elfolyó víz akvapóniás növénytermelő rendszerben történő felhasználása és passziválása, egyúttal a meglévő rendszerünk vízkibocsátását illetően a zéró emisszió megközelítése. A projektben kifejlesztésre kerülő technológiai elemek és gyakorlatorientált ismeretek folyamatos átadása (tudásmegosztás) magyar és angol nyelvű honlap, illetve közösségi média felület indítása.