A projekt célja a DE MÉK részéről sügérfélék zárt rendszerben történő tartási és takarmányozási technológiájának innovatív fejlesztése, a szezonon kívüli szaporítás feltételrendszerének kidolgozásával. A fejlesztés része egy anyahalak tartására alkalmas meglévő kis tó fejlesztése, amely egyben a zárt haltermelő rendszerből elfolyó használt víz passziválását is lehetővé teszi. Olyan innovatív takarmány-alapanyagok és -kiegészítők kifejlesztése, amelyek az elfolyó víz másodlagos hasznosítása során megtermelt zooplankton és makro-gerinctelen szervezetek feldolgozásából származnak. Az elfolyó víz akvapóniás növénytermelő rendszerben történő felhasználása és passziválása, egyúttal a meglévő rendszerünk vízkibocsátását illetően a zéró emisszió megközelítése. A projektben kifejlesztésre kerülő technológiai elemek és gyakorlatorientált ismeretek folyamatos átadása (tudásmegosztás) magyar és angol nyelvű honlap, illetve közösségi média felület indítása.
A horgászati- és halgazdálkodás szempontból jelentős halfajok tenyésztését és termelését támogató technológia-, tudástranszfer és innovációs infrastruktúra fejlesztése
Szakmai vezető
Stündl László
Szerződés száma
MAHOP-2.1.1-2016- 2017-00002
Szerződés típusa
MAHOP-2.1-16
Angol cím
Development of technology, knowledge transfer and innovation infrastructure supporting the breeding and production of significant fish spices from angling and fish farming.
Projekt időtartama
-
DE támogatási összeg
190.087.913
HUF
DE projekt összköltség
190.087.913
HUF
Kutatás típusa
Alapkutatás
Konzorcium adatai
Főpályázó
Szent István Egyetem
Konzorciumi partnerek
MTA Agrártudományi Kutatóközpont
Haszonállat-génmegőrzési Központ
Debreceni Egyetem
Projekt leírása
Legutóbb frissítve:
2021. 08. 23. 10:53