Fogyasztói igényekhez igazodó, gazdaságilag jelentős haszonhalaink (harcsa, ponty, süllő) genetikai erőforrásainak és tenyésztés-technológiájának innovatív fejlesztése -GOODFISH

Fehér Milán
GINOP-2.3.2-15-2016-00025
GINOP-2.3.2-15
The Innovative Devepoment of the Breeding Technology and the Genetic Resources of the Consumer Demand-driven, economically significant fishes (catfish, carp, perch) - GOODFISH
198.359.000
198.359.000
Szent István Egyetem
Nemzeti Agrárkutatási Innovációs Központ - Halászati Kutatóintézet
Pannon Egyetem

A projekt célja három tógazdaságban tenyésztett édesvízi fajunk esetében a precíziós kombinált (zárt-nyílt) halnevelési technológia kialakítása, ezzel a termelési idő lerövidítése 3-ról 2 évre. A konzorcium tagjai közül a Debreceni Egyetem feladata a monoszex (csak ikrás) ponty intenzív, kontrollált rendszerű előnevelési és tápra lapozott tavi utónevelési technológiájának kidolgozása. Ezen a területen a feladatok a növekedés- fejlődés anyagcsere folyamatainak, valamint az ezeket befolyásoló stressz reakciók vizsgálata és kedvező irányú befolyásolása a tartástechnológia és takarmányozás elemeinek optimalizálásával. Ugyancsak feladat egy halegészségügyi monitoringot segítő e-tool kifejlesztése, valamint egy komplex költség-hasznon elemzési modul kialakítása.