Tudományos hírek

27 már
Nobel-díjas kutató a Debreceni Egyetemen
University of Debrecen Science Impact Award díjat adományoz Arieh Warshel biokémikusnak a Debreceni Egyetem. A Nobel-díjas professzor, aki több éve dolgozik együtt debreceni kutatókkal, pénteken veszi át díját Szilvássy Zoltán rektortól és órát is tart hallgatóknak.
26 már
Rangsorok, és ami mögöttük van
Times Higher Education, Quacquarelli Symonds – a világ legnevesebb felsőoktatási rangsorkészítő szervezeteinek részvételével kezdődött kedden háromnapos tanácskozás a Debreceni Egyetemen Felsőoktatási rangsor napok címmel.
25 már
Meddőségről a Science Caféban
„A meddőség korszerű diagnosztikája és kezelése” címmel Herman Tünde, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Asszisztált Reprodukciós Centrum szakorvosa tart előadást a Science Caféban.
21 már
Határtalan tudomány
Farkas Bertalan, az egyetlen magyar űrhajós is köszöntötte – virtuálisan - a IV. Nemzetközi Interdiszciplináris Konferencia résztvevőit. A csütörtöki tanácskozáson tehetséges fiatalok mutatták be legfrissebb, a hagyományos kereteken átívelő tudományos eredményeiket.
14 már
Fizikatanárok találkozója
Mintegy 160 fizikatanár érkezett az ország minden részéről, hogy megvitassák a legújabb oktatási és szemléltetési módszereket, és hasznos ötleteket merítsenek. Idén a Debreceni Egyetem ad otthont a 62. Országos Fizikatanári Ankétnak és Eszközbemutatónak.
11 már
Science café – teljesen jogosan
„Jogesetek tengerében – aktuális munkajogi kérdések gyakorlati példákon keresztül” címmel Zaccaria Márton Leó, az Agrárjogi, Környezetjogi és Munkajogi nem önálló Tanszék adjunktusa tart előadást a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatában.
11 már
Táplálkozás - az egészség alapja
Tíz évvel ezelőtt indult el a táplálkozástudományi mesterképzés a Debreceni Egyetemen. Ebből az alkalomból rendezték meg a Táplálkozástudományi Szakemberek I. Országos Találkozóját, ahol a táplálkozás és az egészség összefüggésére vonatkozó új kutatási eredményeket mutatták be.
08 már
Díjazott disszertáció az édesvizekről
Első helyezést ért el az édesvízi tudományok nemzetközi szövetségének pályázatán a Debreceni Egyetem Növénytani Tanszékén készült, a vándorló vízimadaraknak a növények és gerinctelenek terjesztésében játszott szerepével foglalkozó angol nyelvű doktori értekezés.
01 már
Hangyák nevelik a különleges lepkéket
Az eddigi legátfogóbb elemzést készítették el a fészekparazita lepkék gazdaszervezet-használatáról a Debreceni Egyetem kutatói. Tíz évig tartott a mintegy 40 tudós munkáját tartalmazó adatbázis összeállítása. Az eredmény más parazitafajok életmódjának megértéséhez is hozzájárulhat.
25 feb
Most „komolyan" klasszikus?
A koncertpedagógia szerepe a zenei ízlésformálásban címmel hallhatnak előadást mindazok, akik ellátogatnak a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata, a Science Café következő előadására.