Tudományos hírek

Agrárinnováció a Debreceni Egyetemen
Az intézmény tudásbázisára és akkreditált élelmiszeripari klaszterének tapasztalataira alapozva oktatási, kutatási, innovációs és mezőgazdasági iparfejlesztési stratégia kidolgozását kezdték meg a Debreceni Egyetemen.
A lakosság 10%-át bántották gyerekként
A világ vezető pszichológus kutatóinak meghívásával, az országban elsőként a Debreceni Egyetemen rendeztek képzést és workshopot a gyerekkori traumák okozta disszociatív zavarokkal kapcsolatban.
Hatmilliárd forint egészségiparra
Támogatta a kormány a Debreceni Egyetem egészségipari kutatóprogramját. A FIEK keretében az intézmény 5,9 milliárd forintos pályázati forrást nyert.
Debreceni kutató kapta a Vértes Edit-díjat
Kelemen Ivett, a Debreceni Egyetem finnugor tanszékének kutatója vehette át a hazai finnugrisztika rangos szakmai elismerését.
Középpontban a növényvédelem
Új és veszélyes dísznövény károsítókról, a lakásokban is felbukkanó zöld vándorpoloskáról és a növényorvosok számára alkalmazható védőszerek választékáról is hallhattak előadásokat a 21. Tiszántúli Növényvédelmi Fórum résztvevői.
Négy évtized a tudomány szolgálatában
Ünnepi tanácsülésen emlékeztek meg kedden a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Területi Bizottsága (DAB) megalakításának 40. évfordulójáról.
Legyünk észnél!
Ezzel a címmel folytatódik a Science Café, a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata. A téma ezúttal az agy időskori kapacitása.
Élen a tudományos bírálatokban
Harmadik helyezést ért el a publikációk bírálatait követő rendszer rangsorában a hazai bírálók között a DE TTK Természetföldrajzi és Geoinformatikai Tanszék vezetője.
Példát ad a SET-központ
A Debreceni Egyetem sporttudományi programjának legújabb létesítményét, a Sportdiagnosztikai, Életmód és Terápiás Központot látogatta meg Szabó Tünde sportért felelős államtitkár.
Ünnepi aktualitások a Debreceni Szemlében
A város és a régió tudományos műhelyeinek folyóirata ez alkalommal külön fejezetet szentel az 1956-os forradalom és szabadságharc hazai és határon túli eseményeinek.