Tudományos hírek

02 feb
Bővülő nemzetközi kapcsolatok
A Debreceni Egyetemmel kialakítható kapcsolatokról is tájékozódott Magyarországi látogatása során az Academia Europaea elnöke, Sierd Cloetingh, akit tiszteleti tagjává választott a Magyar Tudományos Akadémia (MTA).
02 feb
Sporttudós lesz a testnevelő tanár
Görkorcsolya, falmászás, gyógytestnevelés – akár ilyen speciális órákat is tarthatnak azok a testnevelő tanárok, akik szeptemberben kezdik az egyetemet. Radikálisan átalakul a sportszakember képzés Magyarországon.
31 jan
Iránymutató cikk a gyepek világáról
A Debreceni Egyetem kutatóinak gyepi biodiverzitásról szóló kutatása volt az elmúlt öt év legtöbbet idézett cikke a nagy múltú botanikai folyóiratban, a Florában.
27 jan
Merre tart a világ?
A fizikai és kémiai változások tükrében erre a kérdésre keresi a válasz(oka)t a Science Café, a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatának következő előadása.
26 jan
Új irányzat a tomográfiában
Az anyagtudománytól az egészségiparig számos területen hasznosíthatóak azok a diszkrét tomográfiai módszerek, melyek kidolgozásában a Debreceni Egyetem matematikusai is kulcsszerepet játszottak.
19 jan
Egyetemi tanári kinevezések
A Debreceni Egyetem tizenöt új professzora vette át egyetemi tanári kinevezését Szilvássy Zoltán rektortól csütörtökön a Rektori Tanácsteremben.
18 jan
Fókuszban az allergia és a tüdőbetegségek
A szénanátha, az asztma és a tüdőtágulás legújabb terápiás lehetőségeiről is szó lesz a 9. Téli Amega Fórumon, melyet január 20-21-én tartanak a DAB székházban.
18 jan
Előrelépés a génszabályozás megismerésében
Kulcsfontosságú felfedezést tettek a Debreceni Egyetem kutatói, többek közt a daganatos betegségekért is felelős génszabályozó egységek vizsgálata során. Eredményükről a neves Oxford University Press tudományos szaklapja is beszámolt.
12 jan
A tudomány vonzásában
Rövid téli pihenő után folytatódik a Science Café, a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata, amelyben ezúttal a mágneses anyagok titkai delejezik majd a közönséget.
04 jan
A Debreceni Egyetem a sajtóban - 2016
Négyes ikrek, yoUDay, Tisza szobor, új halfaj, elektromos virágkocsi – több mint ötezerszer adott hírt tavaly a média arról, mi történik a Debreceni Egyetemen.

A tájékoztatót megismertem.