Tudományos hírek

A gyepek helyreállításának titka
A Debreceni Egyetem és a MTA közös Lendület-kutatócsoportjának munkatársai a Kiskunsági Nemzeti Parkban zajlott gyeprekonstrukció vizsgálatával igazolták a megtelepedési feltételek fontosságát. Az eredményeket a restaurációs ökológia meghatározó lapjában publikálták.
Tudomány mesterfokon
Mestertanár Aranyérem kitüntetésben részesült a Debreceni Egyetem hat oktatója, míg kiemelkedő tudományos munkájáért Pro Sciencia Aranyéremmel jutalmazta az intézmény négy hallgatóját az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT).
Világszínvonalú műszerfejlesztés
Hazánkban és Közép-Európában egyedülálló, modern műszerparkkal gazdagodott a Debreceni Egyetem. A 885 millió forintos pályázati forrásból beszerzett különleges műszerek egyebek mellett a rákkutatáshoz nyújtanak technológiai hátteret.
Bronzérem nemzetközi ötletversenyen
Rangos tudományos elismerést kaptak a Debreceni Egyetem hallgatói az október 23-25. között a spanyolországi Valenciában a Consortium on Applied Research and Professional Education által rendezett CARPE Challenge projektötlet-verseny döntőjében.
Science Café – jogosan
„Munkajog mozgásban – helyzetjelentés és prognózis a munkavállalói jogokról” címmel Zaccaria Márton Leó, az Állam- és Jogtudományi Kar Környezetjogi és Munkajogi Tanszék adjunktusa tart előadást a Science Caféban.
Amerikai rangsoron az egyetem
A magyar felsőoktatási intézmények között a második helyen végzett a Debreceni Egyetem (DE) a tengerentúli Best Global Universities listán. A DE a biológia és biokémia, kémia és orvostudomány területén teljesített kiemelkedően.
Az ókor aktualitásai napjainkban
Rangos hazai és határon túli szakemberek részvételével hosszú idő után újra megrendezi a tudományterület legújabb kutatási eredményeit bemutató nemzetközi kerekasztal-konferenciáját a Bölcsészettudományi Kar Klasszika filológiai és Ókortörténeti Tanszéke.
A biotechnológia titkairól
Piros biotechnológia – áttörés a gyógyászatban címmel tartott előadást Bogsch Erik, a Richter Gedeon Nyrt. Biotechnológiai Üzletág igazgatóhelyettese a Természettudományi és Technológiai Karon. A szakember kiemelte a K+F, az egyetemi vizsgálatok, a spinoff-cégek szerepét a területen.
Tudományos utánpótlás
Első alkalommal rendeztek konferenciát a Debreceni Egyetem szakkollégiumai kedden az MTA Debreceni Akadémiai Bizottság Székházában. A hallgatók nyolc szekcióban mutatták be tudományos eredményeiket.
Mindent a spárgáról a Science Caféban
Sokak számára keveset jelent a latin kifejezés: Asparagus officinalis L., azonban ha azt mondom spárga, szinte mindenki a közkedvelt zöldségre gondol, amelyről szinte mindent megtudhatunk a Science Café következő rendezvényén.