Tudományos hírek

17 júl
Hiánypótló cikk az erdőssztyeppekről
A vegetációtudományi szakma egyik vezető lapjában, az Applied Vegetation Science -ben publikált az erdősztyeppekről szóló átfogó szintézist a Debreceni Egyetem MTA-DE Lendület Funkcionális és Restaurációs Ökológiai Kutatócsoportja.
17 júl
Első díjat ért a prezentáció
A Debreceni Egyetem vegyészmérnök hallgatóját és témavezetőjét díjazták a 436. International Conference on Chemical and Biochemical Engineering címet viselő nemzetközi vegyészeti konferencián.
06 júl
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Doktoravató, DErbi, DEAC-évadzáró, Tehetségnap, szakmai konferenciák, megemlékezések – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított májusban is a Díszudvar magazin.
02 júl
Kutatással ismerkedő vakációzók
Az ország 40 középiskolájának mintegy 100 diákja választotta a nyaralás helyett a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának nyári táborát. A középiskolások egy hétig ismerkednek a kutatói munkával a kar laboratóriumaiban.
Támogatás ifjú tudósoknak
Százhatvanhét fiatal kutató, köztük a Debreceni Egyetem 18 ifjú kiválósága részesül a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Bolyai János Kutatói Ösztöndíjában. Az elismeréseket csütörtökön adták át Budapesten, az MTA Székházában.
Adomány a villamosmérnököknek
Több mint 8 millió forint értékben 20 újraprogramozható logikai kapumátrix alapú fejlesztői kártyát kapott a DE Fizikai Intézete. A nagymennyiségű adatok gyors feldolgozására alkalmas eszközt az oktatásban és a kutatásban is hasznosítják az egyetemen.
Tudományos támogatás az MTA-tól
Harminc fiatal kutató, köztük a Debreceni Egyetem három munkatársa nyerte el a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) év elején meghirdetett Prémium posztdoktori kutatói programjának hároméves támogatását.
Bemutatkoztak a jövő kutatói
Az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) sikeres pályázatainak keretében megvalósult kutatások eredményeiről adott számot hétfőn 175 nyertes pályázó a Debreceni Egyetem konferenciáján.
Nemzetközi elismerés a vegyészeknek
A Debreceni Egyetem Kémiai Intézetének két fiatal vegyészkutatóját díjazták az International Symposium on Metal Complexes 2018 konferencián Firenzében. Lihi Norbertnek ítélték idén a Fernando Pulidori-díjat, míg Csire Gizella poszterelőadásával nyert.
Szele Tiborra emlékeztek
Tudományos emléküléssel, koszorúzással és emléktábla-avatással idézték fel az Algebra és Számelmélet Tanszéket vezető, fiatalon elhunyt matematikus, Szele Tibor emlékét születésének századik évfordulóján a Debreceni Egyetemen.