Tudományos hírek

A drónoktól a pontfelhőkig
A legfrissebb kutatási eredmények mellett a legújabb geodéziai műszereket, távérzékelési eszközöket és térinformatikai szoftvereket ismerhetik meg az érdeklődők a IX. Térinformatikai Konferencián és Szakkiállításon a Debreceni Egyetemen.
Gyermeksebészet a XXI. században
Az időben felismert probléma orvosolható, na de már magzati állapotban is? Akár sebészeti beavatkozással is? Többek között ezekre a kérdésekre ad választ a Science Café soron következő előadása.
Debreceni ötletek a CERN versenyén
Az orvosi célú gyorsítók pontosságának és hatékonyságának növelésén dolgoztak a Debreceni Egyetem Fizikai Intézetének kutatói a CERN orvostechnológiai hackathonján Genfben.
Akadémiai elismerés
Rangos tudományos kitüntetésben, a Magyar Tudományos Akadémia Akadémiai Díjában részesült Debreczeni Attila, a Bölcsészettudományi Kar Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézet egyetemi tanára.
Ifjú kutatók tanácskoztak
A kémiától a pszichológián át az orvostudományig öt szekció 32 előadásában mutatták be kutatásaikat a Debreceni Egyetem hallgatói a Hatvani István Szakkollégium Tavaszi Tudományos Hallgatói Konferenciáján.
InterTalent UNIDEB
Hat szekcióban hét ország hét intézményéből 80 hallgató vett részt az InterTalent UNIDEB tehetséggondozó konferencián, melyet harmadik alkalommal rendezett meg fiatal kutatók számára a Debreceni Egyetem.
A szürke 500 árnyalata
Mit jelentenek számunkra a színek a mindennapokban és a tudományos életben? Milyen módon érzékeljük azokat egyáltalán? A látás élettana, vagyis mindaz, ami összefüggésben van a színekkel – ez a központi témája a Science Café soron következő előadásának.
Tippek a sikeres publikációhoz
Az egyik legelismertebb román tudományos folyóirat főszerkesztője és szerkesztőbizottságának két tagja osztotta meg az eredményes publikálás titkait a Debreceni Egyetem doktoranduszaival a Gazdaságtudományi Kar hétfői workshopján.
Flamand-holland kultúra Debrecenben
A Debreceni Egyetem tudományos előadás-sorozata, a Science Café keretében szervezett könyvbemutatóval kezdődik a második Flamand-Holland Kulturális Fesztivál Debrecenben.
Pro Natura-díjas professzor
A vizes élőhelyek védelme és a természetvédelmi szakpolitika érvényesítésében tett több évtizedes munkásságáért, az egyetemi oktatásban végzett kimagasló teljesítményéért tüntették ki Dévai Györgyöt, a Debreceni Egyetem professor emeritusát.