Tudományos hírek

Aranyérmesek és mestertanárok
A Debreceni Egyetem öt hallgatója és három oktatója részesült az Országos Tudományos Diákköri Tanács legmagasabb elismerésében. A Pro Scientia Aranyérmeket és a felkészítők Mestertanár Aranyérmét a Magyar Tudományos Akadémián adták át.
Doktoravató ünnepség
Doktori és habilitált doktori, professor emeritus címeket, egyetemi kitüntetéseket is átadnak november 25-én, a hagyományos őszi doktoravató ünnepségen, amelyet most is élőben, online közvetít a Debreceni Egyetem Multimédia E-learning Technikai Központja.
Science Café a számok tükrében
Jubileumához közeledik a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata, a Science Café, így nem véletlen, hogy az 5. évforduló alkalmából a számok kerülnek a rendezvény középpontjába.
Sporttudományi szakkollégium indult
A Debreceni Egyetemen kezdte meg munkáját Kelet-Magyarország első sporttudományi szakkollégiuma, amelyet a DEAC örökös tiszteletbeli elnökéről, Nyirkos Istvánról neveztek el.
Szakmai értékelés és köszöntés
A Debreceni Egyetem Biokémiai és Molekuláris Biológiai Intézet elmúlt öt éves eredményeit értékelték hétfőn a DAB Székházban. A tudományos ülésen Fésüs László professzort, az egyetem egykori rektorát is köszöntötték 70. születésnapja alkalmából.
Nyitottan, hozzáférhetően
A tudományos eredmények nyílt hozzáférhetőségének fontossága volt a témája a Hungarian National Workshop on Open Science tanácskozásnak, melyet november 7-én rendezett a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtára (DEENK).
Hogyan éljünk tovább egészségesen?
A hirtelen stressz szervezetre gyakorolt hatását, valamint a sportolás életminőséget javító szerepét kutatják a Debreceni Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem szakemberei egy most indult közös projekt keretében.
Új fegyverek a daganatterápiában
A klinikai onkológia, a daganatos betegségek kezelésének forradalmian új lehetőségeiről hallhatnak előadást mindazok, akik ellátogatnak a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata, a Science Café soron következő előadására.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Újabb stratégiai megállapodás, Szenior Egyetem, Külügyi Börze, tésztahíd építő verseny – az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított októberben is a Díszudvar magazin.
Magyar Tudomány Ünnepe 2017
„Emberközpontú tudomány” – ez az idei mottója a Magyar Tudomány Ünnepe országos és határon túli programsorozatának, melyhez ebben az évben is rendezvények sorával csatlakozik a Debreceni Egyetem.