Tudományos hírek

31 aug
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Pótfelvételi, gólyatárbor, yoUDay-klippremier, virágkarnevál, nemzetközi kongresszus, Farmer Expó, jubiláló Gyógyszerfejlesztési Koordinációs Központ – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított augusztusban is a Díszudvar magazin.
30 aug
Díjazott viselkedésökológiai kutatás
A nagyfejű csajkók kétszülős utódgondozásának hormonális hátterét vizsgálja a Debreceni Egyetem ifjú biológusa, Nagy Nikoletta Andrea. A kutatásából tartott poszterelőadást a legjobbnak ítélték az európai összehasonlító endokrinológusok 29. konferenciáján.
22 aug
Készülődés a Kutatók Éjszakájára
Bárki nyomozhat a könyvtárban, bekapcsolódhat a helyszínelők munkájába, ráhangolódhat Nápoly ízeire, vagy éppen saját kerékpárvillogót készíthet a Debreceni Egyetemen szeptember 28-án. A tanszékek, intézetek több mint 120 programmal készülnek a Kutatók Éjszakájára.
22 aug
Új felfedezés a nanotechnológiában
Alacsony hőmérsékleten sikerült nanométeres fémrétegeket speciális ötvözetté alakítaniuk a Debreceni Egyetem kutatóinak. Az új eredményt és a kutatási területet bemutató publikáció az anyagtudomány top 10-es lapjában, a Progress in Materials Science-ben jelent meg.
13 aug
Tudomány, tehetség, támogatás
A Debreceni Egyetemről benyújtott 187 sikeres pályamű 274 millió forint ösztöndíjat nyert az Új Nemzeti Kiválóság Program 2018/2019. tanévre meghirdetett pályázatain. Az egyetem további 110 millió forintnyi, a kutatásokra fordítható támogatásban részesül.
10 aug
Egymilliárd forint felfedező kutatásokra
A Debreceni Egyetem 34 tudósa nyert összesen több mint egymilliárd forint támogatást felfedező kutatásokra a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal idei pályázatain. Az NKFIH csütörtökön tette közzé a nyertesek névsorát.
17 júl
Hiánypótló cikk az erdőssztyeppekről
A vegetációtudományi szakma egyik vezető lapjában, az Applied Vegetation Science -ben publikált az erdősztyeppekről szóló átfogó szintézist a Debreceni Egyetem MTA-DE Lendület Funkcionális és Restaurációs Ökológiai Kutatócsoportja.
17 júl
Első díjat ért a prezentáció
A Debreceni Egyetem vegyészmérnök hallgatóját és témavezetőjét díjazták a 436. International Conference on Chemical and Biochemical Engineering címet viselő nemzetközi vegyészeti konferencián.
06 júl
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Doktoravató, DErbi, DEAC-évadzáró, Tehetségnap, szakmai konferenciák, megemlékezések – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított májusban is a Díszudvar magazin.
02 júl
Kutatással ismerkedő vakációzók
Az ország 40 középiskolájának mintegy 100 diákja választotta a nyaralás helyett a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának nyári táborát. A középiskolások egy hétig ismerkednek a kutatói munkával a kar laboratóriumaiban.