Oktatási hírek

Kommunikációs kapcsolat Kínával
Együttműködési keretszerződést kötött a pekingi Communication University of China (CUC) és a Debreceni Egyetem. A létrejött megállapodásnak köszönhetően a jövőben hallgatói és oktatói cserelátogatások valósulhatnak meg a médiatudomány területén.
Karrierépítés az informatikában
A tanulási módszertantól a gyakornoki programokon át a próbainterjúkig az informatikusi pálya minden állomásához segítséget kapnak a hallgatók a 19. Informatikai Szakmai Napokon, október 29-én és 30-án a Debreceni Egyetem Informatikai Karán.
Elismerések október 23-án
Miniszteri Elismerő Oklevelet vehetett át a Debreceni Egyetem AKIT Karcagi Kutatóintézet mezőgazdasági technikusa, Bosnyák Imre. A Kossuth Gyakorló intézményvezető-helyettesét, Kiss Gabriellát pedig Debrecen városa Hatvani-díjjal jutalmazta.
Együttműködés a jövő pedagógusaiért
Együttműködési megállapodást kötött pénteken a tanárszakos hallgatók szakmai gyakorlatának biztosítására a Debreceni Egyetem Tanárképzési Központja és a Debreceni Szakképzési Centrum (DSzC).
Tanulási Fesztivál 2018
Az egész életen át tartó tanulás népszerűsítésére hagyományőrző kulturális és oktatási célú határon túli magyar szervezetek bevonásával tartott Tanulási Fesztivált október 3-án, szerdán a Debreceni Egyetemen Művelődéstudományi és Humán Tanulmányok Tanszéke.
Gyakorlatban is megállják a helyüket
A debreceni buszközlekedés üzemeltetésében, az új gyártóegység létesítésében, a járműfejlesztés és -tervezésben, valamint a cég folyamatirányításában is közreműködnek azok a debreceni mérnökhallgatók, akik az InterTan-ker Zrt. kísérleti képzésében vesznek részt.
Hallgatóink sikerei
Aranyérmes lett a Budapesten rendezett szakmák Európa-bajnokságán, az EuroSkills-en a Debreceni Egyetem Műszaki Kar hallgatója, Sipos Kristóf Balázs és csapata, az agrárkaros hallgatók pedig az országos gazdászverseny kaposvári fordulóját nyerték meg.
Az orvosképzés Debrecen szimbóluma
Gálaesttel vette kezdetét a debreceni orvosképzés centenáriumi eseménysorozata. Száz év alatt 14 ezren szereztek orvosi diplomát a Debreceni Egyetemen és jogelőd intézményeiben. Az ünnepségen emlékéremmel tüntették ki az egyetem öt emblematikus orvosprofesszorát.
2019-ben is folytatódik a Szenior Egyetem!
Innovatív gyógyászati eljárások, magyar ültetvényesek Indonéziában, időskori tanulás – ismét a legfrissebb tudományos eredményekkel gazdagodhatnak azok, akik részt vesznek a Debreceni Egyetem ingyenes kurzusán.
TTK: népszerűek a duális szakok
Egyre többen jelentkeznek, egyre magasabb pontszámmal, és egyre több jelentkezőnek van nyelvvizsgája – rendkívül közkedveltek a Természettudományi és Technológiai Kar duális képzései. Az intézmény és a cégek vezetői, valamint a hallgatók tanévindító rendezvényen találkoztak.