Oktatási hírek

Pénzpiaci szakembereket képeznek
Jogi szakokleveles pénzpiaci szakember képzést indít Budapesten a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara. Az oktatók a Magyar Nemzeti Bank munkatársai, jogász és közgazdász hitelintézeti felsővezetők, valamint pénzügyi szakemberek lesznek.
Agrárminiszteri látogatás
A magyar mezőgazdaság veszélyhelyzetben nyújtott teljesítményéről, a hazai agrárfelsőoktatás helyzetéről és a formálódó Magyar Agrártudományi Egyetemről beszélt a Debreceni Egyetemre látogató Nagy István agárminiszter a hirek.unideb.hu-nak.
Munkaerőpiac és HR a koronavírus után
A Debreceni Egyetem kutatói is bekapcsolódnak abba az országos kutatásba, melynek célja felmérni, miként reagál a hazai vállalati, intézményi szféra emberi erőforrás menedzselési gyakorlata a koronavírus okozta válság kihívásaira.
Az első év a lovasoknál
Megkezdődik a vizsgaidőszak a lótenyésztő és lovassportszervező agrármérnök szakon. A DE Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar (MÉK) BSc képzésének tavalyi elindítása sikeresnek bizonyult, a szak következő évfolyamára többszörös a túljelentkezés.
Megújul a Sesztina-villa
A Debreceni Egyetem nemzetközi képzési programjai és a nemzetközi kapcsolatok adminisztratív központja kap helyet a Sesztina-villában. Az egykori bölcsőde épületét saját forrásból újítja fel az egyetem 187 millió forintból. A munkálatok heteken belül megkezdődnek.
Nemzetközi díj az Erasmus Days-nek
A Debreceni Egyetem „Erasmus Days” eseménysorozata dobogós helyezést ért el az Erasmus Student Network (ESN) által szervezett STARawards pályázat mobilityStar kategóriájában. A 2008-ban alapított díj célja, hogy az egyetemek programjait elismerje, nemzetközileg is mintaként bemutassa.
Ülésezett a Szenátus
Ideiglenes Tanulmányi és Vizsgaszabályzatról, a Lomonoszov Egyetemmel kötött megállapodásról, és a könyvtáros szakok karok közötti áthelyezéséről is döntött a Debreceni Egyetem Szenátusa április 29-ei ülésén. A veszélyhelyzet kihirdetése óta másodjára ülésezett elektronikus formában a testület.
Megkezdődtek az érettségik
Rendkívüli egészségügyi intézkedések mellett rendben elindultak az idei érettségi vizsgák a Debreceni Egyetem közintézményeiben. Maszkot és – igény szerint – kesztyűt kaptak a diákok és a pedagógusok. A járványhelyzet miatt, a kormány döntése alapján idén csak írásban vizsgáznak a tanulók.
Virtuális ballagás, rendhagyó érettségi
A járványügyi veszélyhelyzet miatt a Debreceni Egyetem köznevelési intézményeiben is elmaradnak a hagyományos ballagások, a diáktársak virtuálisan búcsúztatják el a végzősöket. Az idei rendkívüli érettségin azonban már személyesen is ott lesznek a diákok.
Bács Zoltán: nálunk nem állt meg a világ
Alaposan megváltozott az élet a koronavírus miatt a Debreceni Egyetemen. Üresek az épületek, a kollégiumok, távoktatás zajlik és átalakult a betegellátás. Közben azért jól haladnak az infrastrukturális fejlesztések – derült ki a Médiacentrum Debrecennek adott kancellári interjúból.

A tájékoztatót megismertem.