Oktatási hírek

28 júl
Egy rendkívüli tanév eredményei
Kiváló eredménnyel zárta a tanévet a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium és Általános Iskolája, amely a rendhagyó időszakban is megőrizte pozícióit az oktatási intézmények országos rangsorában. Idén is jelentős volt a túljelentkezés az egyetem gimnáziumában és általános iskoláiban.
17 júl
Kancellári interjú a Campus Rádióban
A műszaki képzésfejlesztéshez kapcsolódó beruházásokról és a Debrecen 2030 programban szereplő egyetemi fejlesztésekről is beszámolt Bács Zoltán kancellár az FM90 Campus Rádió Egyetem tér című műsorban. Szó volt a járványhelyzet oktatásra és egyetemi életre gyakorolt hatásáról is.
06 júl
Öt éve a sportos és egészséges egyetemért
A Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézetének létrehozásával sikertörténet kezdődött 2015-ben. A testkultúrával, az egészséges életmóddal, sportinnovációval, a rendszeres testedzéssel és az ezek hátterében álló folyamatok vizsgálatával kapcsolatban is magasabb szintre lépett a DE.
Jelentős előrelépés a RUR rangsorában
Több mint 200 helyet javított a Debreceni Egyetem a RUR 2020 Natural Sciences természettudományi rangsorban. Legjobb magyar egyetemként már az első 300 között tartják számon a nemzetközi ranglistán, amely a világ 711 felsőoktatási intézményét vizsgálja.
Tanulmánykötet a zenepedagógiáról
A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának tizenhét oktatója, kiválósága vállalkozott arra, hogy papíron is megörökíti az elmúlt évtizedek során a zenepedagógiával kapcsolatban összegyűlt elméleti és gyakorlati tapasztalatokat. A tanulmánykötet részletesen bemutatja a zenei élményhez vezető utat.
Online vizsgáztak testnevelésből
Több mint négyezer magyar és külföldi hallgató teljesítette otthoni környezetben a kötelező testnevelés féléves vizsgafeltételeit a Debreceni Egyetemen. A hallgatók alkalmazkodtak a helyzethez, és kreatívan oldották meg az oktatók által előírt feladatokat.
Utánpótlás a feldolgozóiparban
Együttműködési megállapodást írt alá a Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Középiskolája és Kollégiuma valamint a Globus Konzervipari Zrt. A megállapodás az öt éves élelmiszer-ellenőrzési technikusi képzés gyakorlati oktatását támogatja.
Szemléletformáló természetpedagógia
Környezetünk megismertetése és megóvása, a szemléletformálás és a környezettudatosság a természetpedagógia célja. A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara hazánkban elsőként hirdette meg három féléves posztgraduális képzését.
Stratégiai szerep a vízgazdálkodásban
Harminc év után tettek újra hazánkban záróvizsgát a mezőgazdasági vízgazdálkodási mérnökök a Debreceni Egyetemen. A 2018-ban újraindított egyedülálló mesterképzésen idén elsőként hét magyar hallgató végzett. Az agrárkar kurzusa iránt nemzetközi szinten is nagy az érdeklődés.
Több ezer diplomát vettek már át
Folyamatos a nyelvvizsga hiánya miatt visszatartott diplomák kiadása a Debreceni Egyetemen. Június elejére csaknem elérte a tízezret azoknak a száma, akik már kérvényezték oklevelük átvételét, ez mintegy 90 százaléka az összes ki nem adott diplomának.

A tájékoztatót megismertem.