Oktatási hírek

07 jan
Újabb okostankönyv segíti a tanulást
A második olyan tankönyvet jelentette meg a Debreceni Egyetem, amely az innovatív librAR technológia alkalmazásával multimédiás eszközzé alakítható. Az orvostanhallgatók a legújabb kiadványból mindent megtudhatnak a szív és a verőerek betegségeinek korszerű ellátásáról.
Gáláztak a Zeneművészeti Karon
Harminchárom tehetséges fiatal zenész lépett színpadra vasárnap este a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának Liszt termében, és mutatta be, mit tanult a könnyűzenei kurzus negyedik szemeszterében.
Zöld út a járműipari fejlesztéseknek
Megkezdődhet a Debreceni Egyetem járműipari képzéseihez kapcsolódó infrastrukturális fejlesztések előkészítése. A program keretében megújul a Műszaki, illetve a Természettudományi és Technológiai Kar épülete, valamint egy új járműipari laboratóriumot is kialakítanak.
Fiatal kutatók tanácskoztak
A Debreceni Egyetem huszonnégy ifjú tudósa mutatta be kutatási eredményeit a Hatvani István Szakkollégium Őszi Tudományos Hallgatói Konferenciáján, melyet december 6-án, pénteken rendeztek a Debreceni Akadémiai Bizottság Székházában.
Tejtermékből probiotikum
A Mongol Állattudományi Egyetem professzora, Demberel Shirchin tartott előadást hétfőn a Debreceni Egyetemen. A szakember azt mutatta be a hallgatóknak, hogy a mongol pásztorok által előállított erjesztett tejtermékek hogyan alkalmazhatók a probiotikumok fejlesztésében.
Élen az élet- és orvostudományban
Élettudományok területén az első, míg orvostudományban a második lett a Debreceni Egyetem a hazai intézmények közül a Round University Ranking (RUR) hétfőn nyilvánosságra hozott 2019-es tudományterületi rangsoraiban. Globálisan mindkét listán a top 350-be került a DE.
Tények és tévhitek az öngyógyításban
Az antibiotikumok indokolt használatáról, a hamis gyógyszerek veszélyeiről és az étrendkiegészítőkről is szó lesz a Szenior Egyetem november 8-ai, pénteki rendezvényén. Kovácsné Bácskay Ildikó, a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának oktatási dékánhelyettese tart előadást.
Tudomány mesterfokon
Mestertanár Aranyérem kitüntetésben részesült a Debreceni Egyetem hat oktatója, míg kiemelkedő tudományos munkájáért Pro Sciencia Aranyéremmel jutalmazta az intézmény négy hallgatóját az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT).
Tanulási Fesztivál 2019
A tanulást, hagyományőrzést népszerűsítő oktatási és kulturális programot szervezett a Debreceni Egyetem Művelődéstudományi és Humán Tanulmányok Tanszéke kárpátaljai magyar szervezetek bevonásával október 16-án, szerdán.
IK: kínai kettős diploma és adatlabor
Közös Big Data kutatólabort alapított a Debreceni Egyetem és a Guangxi University of Finance and Economics. A két intézmény kettős diplomát adó alapképzések indítását is tervezi informatikai, gazdasági és matematikai területen.

A tájékoztatót megismertem.