Oktatási hírek

14 már
Fizikatanárok találkozója
Mintegy 160 fizikatanár érkezett az ország minden részéről, hogy megvitassák a legújabb oktatási és szemléltetési módszereket, és hasznos ötleteket merítsenek. Idén a Debreceni Egyetem ad otthont a 62. Országos Fizikatanári Ankétnak és Eszközbemutatónak.
20 feb
Bioinformatikai workshop tudósoknak
A legmodernebb kutatási, informatikai eszközök megismeréséről és használatáról, valamint az oktatásban részvevő kutatók pedagógiai készségeinek fejlesztéséről tartottak workshopot nemzetközi szakemberek részvételével február 18. és 20. között a Debreceni Egyetemen.
18 feb
Oktatás, informatika, pedagógia
Az oktatásban használt információs és kommunikációs technológiák álltak a középpontban a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Nevelés- és Művelődéstudományi Intézetének szakmai rendezvényén, amelyet pénteken rendeztek a DAB Székházban.
18 feb
Kérdezze meg a jövő gyógyszerészét!
Középiskolásokat tanítanak egészségtudatos életmódra és biztonságos gyógyszerhasználatra a Debreceni Egyetem gyógyszerész szakos hallgatói. Az intézmény 44 diákja országszerte több mint 90 előadást fog tartani.
15 feb
Tavasszal is Szenior Egyetem
Drónok a hétköznapokban, mesterséges intelligencia, gyógyszerfejlesztés, klíma és történelem – a következő hónapokban is érdekes témákkal várja a tudomány legfrissebb eredményei iránt érdeklődőket a Debreceni Egyetem ingyenes előadás-sorozata.
12 feb
Tanítsunk Magyarországért!
A Debreceni Egyetem is csatlakozott az országos „Tanítsunk Magyarországért” mentorprogramhoz. Az erről szóló együttműködési megállapodást hétfőn írták alá az intézmény és az Innovációs és Technológiai Minisztérium képviselői.
05 feb
MÜZLI - A legjobbaktól tanulhatnak
A hazai és nemzetközi üzleti élet kiválóságai adják át ipari tapasztalataikat a Debreceni Egyetem hallgatóinak. A Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet (MÜZLI) első kurzusai a 2018/19-es tanév második félévében indultak.
31 jan
Duális képzés az Egészségügyi Karon
Tanulás, munka, ösztöndíj és fizetés – ezt nyújtja a Debreceni Egyetem új duális képzése, amelyet az Egészségügyi Kar indít szeptembertől szociális munka alapszakon. Az ország különböző pontjain található 10 gyakorlati helyre összesen 12 hallgatót várnak.
28 jan
Versenyképes tudás, piacképes diploma
A legkorszerűbb technológiákat felvonultató mérnökképzésekkel és a magas szintű tudást biztosító természettudományi szakokkal várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem idén 70 éves Természettudományi és Technológiai Kara.
21 jan
Újdonságokkal erősít az EK
Duális képzés szociális munka alapszakon, védőnő szak levelező tagozaton – újdonságok a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán. Európai színvonalú képzés és kiváló elhelyezkedési esély vár a nyíregyházi campus leendő hallgatóira.