Oktatási hírek

A legjobbak között az NK hallgatói
Kiváló eredményekkel zárta a 35. OTDK Orvos- és Egészségtudományi Szekcióját a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kara. A hallgatók teljesítményét több első hellyel és számos különdíjjal jutalmazta a szakmai zsűri.
Rendhagyó szakmai nap a TTK-n
Rekordszámú vállalati partner és több mint 600 hallgató részvételével rendezte meg a TTK Szakmai Napot a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A járványhelyzet miatt idén ez a rendezvény is az online térbe költözött.
Zenélve mesélnek a zeneművészek
Újabb tartalommal bővült a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Youtube-csatornája. Ezúttal az Ifjúsági élménykoncertek egyik előadását töltötték fel az internetre. A járványhelyzetben és az azt követő időszakban is fontos szerepet szán majd a kar a videómegosztónak.
31 már
Bács Zoltán: a modellváltással többre lehetünk képesek
A modellváltás kapcsán az M5 csatorna vendége volt Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja. Az egyetemi vezető szerint a változásból csak profitálhat az intézmény, hiszen olyan piaci szerepvállalás és innovációs fejlődés előtt áll az egyetem, amelyre eddig kevésbé volt lehetőség.
22 már
Értékes német könyvadomány
A Német Lovagrend történetével foglalkozó rangos könyvsorozatot kapott ajándékba a DE BTK Történelmi Intézete. A Németországban az elmúlt csaknem öt évtized alatt megjelent köteteket a témával foglalkozó kutatók, hallgatók egyaránt forgathatják majd az Intézet könyvtárában.
19 már
Idén is a legjobbak között a DE
Az előző évi eredményeket, valamint az országos átlagot is meghaladta az általános felvételi eljárás eddigi adatai alapján a jelentkezések száma a Debreceni Egyetemen. A legnépszerűbbek idén is a gazdaságtudományok meghirdetett szakjai, és a bölcsésztudományi képzéseket is sokan megjelölték.
09 már
A 200 legjobb között a DE
A 195. helyet szerezte meg a Debreceni Egyetem a Times Higher Education feltörekvő gazdaságok felsőoktatási intézményeit vizsgáló rangsorán. Az intézmény a több mint 600 vizsgált közül egyike annak a tíz egyetemnek, amely egy év alatt két kategóriával feljebb tudott lépni.
04 már
A top 450-ben a QS tematikus listáján
Őrzi helyét, továbbra is a legjobb 450 között szerepel a Debreceni Egyetem a neves londoni székhelyű rangsorkészítő legfrissebb élet- és orvostudományi tematikus listáján. A legjobb eredményt idén is az agártudomány területén érte el, ahol globálisan a top 250 intézmény között van.
03 már
Műszeradomány az orvosképzéshez
Szikéket, ollókat és csipeszeket tartalmaz az a több mint 4 millió forint értékű adomány, amelyet a MEDICOR Kéziműszer Zrt. ajánlott fel a Debreceni Egyetem orvosképzéséhez. Az eszközöket az elsőéves hallgatók használják majd a gyakorlati óráikon.
16 feb
„Hét éve a modellváltásra készülünk”
A Debreceni Egyetem modellváltásának körülményeiről, az állam által alapított egyetemi vagyonkezelő alapítvány létrehozása nyomán felmerült kérdésekről beszélt Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán kancellár az unilife.hu felsőoktatási portálnak adott interjúban.

A tájékoztatót megismertem.