Oktatási hírek

Közösen a vegyészmérnök képzésért
Vegyipari kihelyezett tanszéket hozott létre a felsőfokú szakmai képzés támogatására a BorsodChem Zrt. és a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. Az alapításról szóló megállapodást szerdán a borsodi vegyipari vállalatnál írták alá.
Utazás orvosi szemmel
Időzóna-betegségről, utazási stresszről, nyaralási traumákról és a krónikus betegek utazásra való felkészítéséről is tanulnak az orvostanhallgatók a Debreceni Egyetem egész Európában egyedülállónak számító utazásorvostan kurzusán.
Egyedülálló hidrobiológus képzés
Az iparági igényekhez igazodva az idei évtől duális formában is elérhető a Debreceni Egyetem hidrobiológus mesterszakja. A tavaly indult angol nyelvű képzés is népszerű. A hallgatók a múlt héten terepgyakorlaton ismerkedtek a Tisza, valamint a Zempléni-hegység élővilágával.
Közösen a KKV-kért
Az iparfejlesztés támogatására Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézetet hozott létre a Debreceni Egyetem - jelentette be Bács Zoltán kancellár a GE Beszállítói Fórumán pénteken. A cél, hogy a hallgatók iparági tapasztalattal rendelkező mesteroktatók segítségével bővíthessék tudásukat.
Mentési gyakorlaton a medikusok
Földrengés sérültjeit mentették, sátorkórházat építettek és zöld-határon érkező menekülteket láttak el a Debreceni Egyetem orvostanhallgatói a hétvégén. A szimulációs gyakorlatot a Debreceni Egyetem Különleges Orvos és Mentőcsoportja szervezte.
Új kihelyezett tanszékek a TTK-n
A természettudományi képzés fejlesztéséhez járul hozzá a Földtudományi Intézet öt új kihelyezett tanszéke, melyek alapító dokumentumait pénteken írták alá a kar és a képzésben résztvevő cégek vezetői a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán.
Ifjú kutatók tanácskoztak
A kémiától a pszichológián át az orvostudományig öt szekció 32 előadásában mutatták be kutatásaikat a Debreceni Egyetem hallgatói a Hatvani István Szakkollégium Tavaszi Tudományos Hallgatói Konferenciáján.
Informatikai pálya – lányoknak is
Több mint száz lány választotta egy napra hivatásául az informatikát a Lányok Napján a Debreceni Egyetemen. Az Informatikai Karon programozó és mérnökinformatikus nők mutatták be az informatika nyújtotta karrier- és elhelyezkedési lehetőségeket.
Tippek a sikeres publikációhoz
Az egyik legelismertebb román tudományos folyóirat főszerkesztője és szerkesztőbizottságának két tagja osztotta meg az eredményes publikálás titkait a Debreceni Egyetem doktoranduszaival a Gazdaságtudományi Kar hétfői workshopján.
Dupla jubileum a Kossuth Gyakorlóban
Gálaműsorral ünnepelte alapításának 65. és gyakorlóiskolai múltjának 60. évfordulóját a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája szombaton.