UI GreenMetric World University Ranking

2018-ban 719 egyetemet vizsgált a University of Indonesia a „GreenMetric” projektje kapcsán. Arra keresték a választ, hogy mennyire „zöldek”, környezettudatosak az egyes intézmények, a campusokon mekkora zöld területek vannak és milyen olyan intézkedések kerültek bevezetésre, amelyek klímaváltozás negatív hatásainak ellensúlyozását, illetve a fenntartható környezeti fejlődés támogatását szolgálják.

A Szegedi Tudományegyetem legjobb magyarként a 77. helyen végzett, míg a Debreceni Egyetem a 354. helyen szerepel a listán. Helyet kapott még a rangsorban a Pécsi Tudományegyetem (140. hely), az Eötvös Loránd Tudományegyetem (264. hely), a Budapesti Gazdasági Egyetem (459. hely), a Miskolci Egyetem (489. hely), a Budapesti Corvinus Egyetem (525. hely), a Szent István Egyetem (532. hely), és az Óbudai Egyetem (472. hely).

A legzöldebb egyetem a világon a lista szerint a holland Wageningen University & Research, melyet a brit University of Nottingham és az amerikai University of California Davis követ.

Rangsor
Egyetem