UI GreenMetric

516 egyetemet rangsorolt az University of Indonesia GreenMetric nevű projektje az alapján, hogy az intézmények campusán mekkora zöld területek találhatóak, mennyire törekszenek a klímaváltozás hatásainak csökkentésére, van-e szelektív hulladékgyűjtés, víztakarékos berendezések és bármilyen egyéb olyan intézkedés, amely környezettudatos hozzáállást tükröz. A GreenMetric programot 2010-ben hívták életre a fenntartható környezeti fejlődés elősegítésére és támogatására.
A Szegedi Tudományegyetem legjobb magyarként a 107. helyen végzett, míg a Debreceni Egyetem a 311. helyen szerepel a listán. Helyet kapott még a rangsorban az Eötvös Loránd Tudományegyetem (244. hely), a Pécsi Tudományegyetem (355. hely), a Szent István Egyetem (371. hely), a Budapesti Corvinus Egyetem (399. hely), a Miskolci Egyetem (414. hely) és az Óbudai Egyetem (472. hely).
A legzöldebb egyetem a világon a lista szerint az amerikai University of California Davis, amelyet a brit University of Nottingham és a holland Wageningen University & Research követ.

Rangsor

Egyetem