THE (Times Higher Education) Emerging Economies Rankings

A Times Higher Education (THE) a feltörekvő gazdaságok felsőoktatási intézményeinek rangsorolásakor ugyanazokat a szempontokat veszik figyelembe, mint az összesített világrangsor esetében, csak más súlyozást használnak annak érdekében, hogy a lehető legjobban reflektáljanak a feltörekvő gazdaságok egyedi jellemzőire.

Az sorrend elkészítéséhez használt indikátorokat öt nagyobb csoportba lehet osztani: oktatás (tanulási környezet), kutatás (mennyiség, bevétel, megítélés), citációk (kutatási hatás), nemzetköziség (oktatók, hallgatók, kutatás), ipari bevétel (tudástranszfer).

A THE rangsor élén három kínai egyetemet találunk, a legjobb tízben pedig hét kínai egyetem kapott helyet. A Debreceni Egyetem 2019-ben a 201-250. kategóriában szerepel. A listára összesen hét magyar egyetem került fel: a Semmelweis Egyetem a 67., az Eötvös Loránd Tudományegyetem a 119., a Pécsi Tudományegyetem a 141., a Szegedi Tudományegyetem a 162., a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem a 251-300., a Budapesti Corvinus Egyetem pedig a 301-350. helyen végzett.

Rangsor
Egyetem