Webometrics (Ranking Web of World Universities)

A Webometrics-lista készítője a Cybermetrics Lab, amely Spanyolország legnagyobb kutatóintézetének, a Spanyol Nemzeti Kutatótanácsnak (CSIC) a része. A szakemberek több mint 22 ezer intézmény webes megjelenését vizsgálják évente kétszer, 2004 óta. Nem az egyetemi oldalak látogatottságát és dizájnját figyelik, hanem azt elemzik, mennyire "látható" az adott felsőoktatási intézmény az interneten. Az összpontszám felét így például az adja, hányan linkelik be az egyetemek különböző oldalait, de az is számít, hány - az egyetemi honlapokhoz kapcsolódó - oldalt és külső hivatkozást, valamint dokumentumot talál a Google és a Google Scholar, de az is, hogy az intézmény kutatóinak-oktatóinak hány publikációja jelenik meg a legfontosabb tudományos folyóiratok honlapján.

A Webometrics 2019 júliusában frissített világrangsorának első ezer legjobbja között 4 magyarországi felsőoktatási intézmény szerepel: a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem az 563. helyen, a Szegedi Tudományegyetem az 670. helyen, a Debreceni Egyetem a 725. helyen, az Eötvös Loránd Tudományegyetem pedig a 867. helyen található a listán. A Pécsi Egyetem az 1042. helyen végzett. A közép- és kelet-európai régiós listán a Debreceni Egyetemet a 26. helyen találjuk.

Rangsor
Egyetem