Konzorcium, fő p.: A multimodális kommunikáció időszerkezete

Szakmai vezető: Hunyadi László

• Angol cím: Consortional main: The temporal structure of multimodal communication
  • Szerződés típusa: OTKA-K
  • Projekt leírása: A pályázat támaszkodik a 2009-2011 között innovatív kutatói teamek létrehozására irányuló TÁMOP-4.2.2.-08/1/2008-0009 sz. pályázat keretében végzett alapkutatásokra, a HuComTech multimodális kommunikációs korpuszra, az MTA Nyelvtudományi Intézete kiemelt kutatási infrastruktúrájára, tartalmában és céljaiban a kommunikációkutatás új dimenziói felé mutatva. A fenti innovatív kutatói team, melyben képviselve volt a kommunikációtudomány, a számítógépes nyelvészet, a pszichológia, az információtechnológia és a robotika, számos eredményt publikált a kommunikáció multimodális markereinek együttes tanulmányozására vonatkozóan. A nemzetközi kutatási irányzatokat követve leírta számos verbális és nem verbális markerek időbeli együttállását és statikus módon jellemezni tudta a kommunikáció multimodalitását.
  • Projekt időtartama: 2015.09.01 – 2018.08.31
  • Projekt összköltsége: 16.281.000 (HUF)
  • Kutatás típusa: Alapkutatás

Frissítés dátuma: 2017.08.08.