From Biodiversity Data to Decision BID-REX

Szakmai vezető: Karácsonyi Zoltán

• Magyar cím: Biodiverzitás adatoktól a döntéshozatalig BID-REX
  • Szerződés típusa: Interreg
  • Projekt leírása: E projekt fókuszában annak kidolgozása áll, hogy miként alakíthatóak ki vagy javíthatók azok az eszközök, melyek megfelelő információkat biztosítanak a szakhatóságok számára a biodiverzitással kapcsolatos döntéshozatali folyamat során. Ennek egy lehetséges módja a biodiverzitásra vonatkozó információs struktúrák előmozdítása, mint pl. biodiverzitás megfigyelési központok/platformok, melyek jóval megfelelőbb kapcsolatot nyújtanának az információ létrehozatala és felhasználása között. E struktúrák egyben elrendezik és strukturálják az összes releváns információt, valamint megfelelő termékeket/adatokat hoznak létre a szakhatóságok biodiverzitás megőrzéshez kapcsolódó igényeinek megfelelően.
  • Projekt időtartama: 2016.04.01 – 2019.03.31
  • Projekt összköltsége: 182.341 (EUR)
  • Kutatás típusa: Alapkutatás
  • Konzorcium adatai: