Fenntartható energetika megújuló energiaforrások optimalizált integrálásával

Szakmai vezető: Kalmár Ferenc

• Angol cím: Sustainable energy with the optimized integration of renewable energy sources
  • Szerződés típusa: TÁMOP-4.2.2.A-11/1/KONV
  • Projekt leírása: Az energiafogyasztás növekedése és az energiahordozók csökkenése miatt az Európai Unió számos irányelvet fogadott el, amelyek célja az energiahatékonyság növelése, az energiafogyasztás csökkentése, illetve a megújuló energiaforrások széleskörű alkalmazása. Magyarországon emellett különös gondot okoz az épületek fizikai állapota: nagy részük homlokzata és tetőszerkezete meglehetősen elavult állapotban van, felújításra szorulna. A DEnzero alapkutatási projekt kutatási területe rendkívül összetett és számos szakterületre terjed ki. Éppen ezért munkacsoportokat alakítottunk ki az épületenergetika, épületgépészet, intelligens épületek, biomassza, vízgazdálkodás, környezetvédelem, éghajlat, költség-optimum, környezetjog, társadalomföldrajz és épületinformatika területén. A munkacsoportok egy-egy vezető hazai, illetve külföldi kutató iránymutatása mellett lényegében önálló projekteket valósítanak meg, amelyek ugyanakkor szervesen összetartoznak.
  • Projekt időtartama: 2013.01.01 – 2015.03.31
  • Projekt összköltsége: 498.939.410 (HUF)
  • Kutatás típusa: Alkalmazott
  • Konzorcium adatai: