Élelmiszeripari zöld innovációs program megvalósítása

Szakmai vezető: Blaskó Lajos

• Angol cím: Implementation of green innovation in the food industry
  • Szerződés típusa: EGT és Norvég Finanszírozási Mechanizmus: Pályázati alapok
  • Projekt leírása:
    •  A levegőminőség védelmi beruházás több technológiai megoldás kombinációját foglalja magába. Célja az istállók légterében jelenlévő ammónia koncentrációjának mérséklése, illetve az istállók energiahatékonyságának növelése.
    •  Mélyalmos tartástechnológiájú broiler csirkenevelésből adódóan a cég területén nagy mennyiségben, 4000 t/év, keletkezik baromfi alomtrágya.
    •  A csapadékvíz-gazdálkodás alapvetően a vezetékes ivóvízellátáson keresztül felhasznált, ivóvíz minőségű víz mennyiségének csökkentését célozza. Ipari környezetben a hőcserélők vízellátása jelentős vízigénnyel jár, ami vezetékes víz esetén annak az előkezelését, lágyítását teszi szükségessé.
    •  A Kft.-nél a kikerülő baromfi nyesedék és vér szelektív gyűjtése jelenleg részben megoldott. 6 t/nap mennyiségű vér és egyéb nyesedék keletkezik, amely a várható vágási kapacitás bővítésével jelentősen növekedni fog.
  • Projekt időtartama: 2014.05.05 – 2016.04.30
  • Projekt összköltsége: 100.000.000 (HUF)
  • Kutatás típusa: Alapkutatás
  • Konzorcium adatai:
    • Főpályázó: Bátortrade Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.
    • Konzorciumi partnerek:
      • GASTOR Baromfi Termelő-, Szolgáltató és Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság
      • Debreceni Egyetem

Frissítés dátuma: 2017.08.08.