Élelmiszerbiztonság és gasztronómia vonatkozású egyetemi együttműködés, DE-SZTE-EKF-NYME

Szakmai vezető: Jávor András

• Angol cím: University cooperation in food security and gastronomy (DE-SZTE-EKF-NYME)
  • Szerződés típusa: TÁMOP-4.1.1.C-12/1/KONV
  • Projekt leírása: A Debreceni Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem, az Eszterházy Károly Főiskola és a Nyugat-magyarországi Egyetem - pályázati forrásból szoros együttműködést alakít ki az élelmiszer-biztonság területén. A projekt keretében a négy felsőoktatási intézmény 2013 és 2015 között tananyagok kidolgozásával összehangolja oktatási, képzési tevékenységét, közös élelmiszer-ágazati kutató központot hoz létre, és kialakítanak egy új, egyetemi minősítésnek tekinthető élelmiszer-védjegy hálózatot is. A projekt célja az egyetemek, főiskolák tevékenységeinek összehangolásával, a párhuzamosságok kiküszöbölésével egy olyan együttműködés kialakítása, amely az élelmiszer-ágazati munkaerőpiac (a hazai agrárium és élelmiszeripar) igényeihez illeszkedő szakemberképzést, kutatás-fejlesztést, szolgáltatásokat és az ágazat számára stratégiai elemzéseket nyújt. A projekt keretében létrejön, majd a konzorcium közösen működteti az Élelmiszerkutató, marketing és szolgáltató tudásközpontot.
  • Projekt időtartama: 2013.04.15 – 2015.06.30
  • Projekt összköltsége: 635.510.846 (HUF)
  • Kutatás típusa: Alapkutatás
  • Konzorcium adatai: