Esztétika-politika-teatralitás

Szakmai vezető: Kricsfalusi Beatrix

• Angol cím: Aesthetics - Politics - Theatricality
  • Szerződés típusa: OTKA-PD
  • Projekt leírása: A kutatási program legátfogóbban megfogalmazható célja az esztétikai értelemben vett politikus dráma és színház elméletének kidolgozása, valamint azok gyakorlati megjelenési formáinak elemzése. Hangsúlyozottan nem aktuálpolitikai tartalmak megjelenítéséről van szó egy olyan modell alapján, amely folytonosságot tételez ábrázolás, befogadás és társadalmi hatás között, hanem a disszenzusként értett politikusságról, amely épp az értelem és az érzéki megjelenítés közötti törésként ragadható meg. A kutatás középpontjában az a kérdés áll, hogy hogyan teszi lehetővé a politikusság megjelenését a színház sajátságos medialitása, melyet egyrészt a törvénysértésként értett teatralitás (Platón) és a diszpozitívum rendje között feszülő ellentmondás, másrészt pedig az esztétikai és társadalmi tér kettőssége határoz meg.
  • Projekt időtartama: 2015.09.01 – 2018.08.31
  • Projekt összköltsége: 4.464.000 (HUF)
  • Kutatás típusa: Alapkutatás

Frissítés dátuma: 2017.08.08.