Control of metabolic and inflammatory pathways by nuclear receptors

Szakmai vezető: Nagy László

• Magyar cím: Metabolikus és gyulladásos utak magreceptorok általi szabályozása
  • Szerződés típusa: FP7-PEOPLE-2013-ITN
  • Projekt leírása: A Marie Curie Initial Training Network röviden NR-NET egy olyan mutidiszciplináris hálózat, melynek célja 8 vezető európai kutatócsoport és két KKV partner között a tudás és technológia transzfer elősegítése. Elemezzük milyen szerepet töltenek be a magreceptorok és a koregulátorok a gyulladásos megbetegedésekben. A krónikus gyulladásokhoz kapcsolódó metabolikus betegségek vizsgálata magyarázatot adhat betegségek széles spektrumának kórfejlődéséhez. Mivel számos magreceptor képes közvetlenül érzékelni metabolikus változtatásokat, ezért tekinthetünk rájuk úgy, mint a metaflammatórikus pályák fontos endogen modulátoraira, amelyek tovább bővítik azon betegséges repertoárját, amelyekbe beavatkozhatunk magreceptor-szabályozó gyógyszerekkel. Az NR-NET project céja, hogy fontos új ismereteket szolgáltasson az alapvető biológiai folyamatokról, amelyeknek szerepe van a magreceptorok általi génkifejeződés epigenetikus szabályozásának működésében.
  • Projekt időtartama: 2013.09.01 – 2017.08.31
  • Projekt összköltsége: 390.193 (EUR)
  • Kutatás típusa: Alapkutatás
  • Konzorcium adatai:
    • Főpályázó: Biomedical Sciences Research Center Alexander Fleming
    • Konzorciumi partnerek:
      • Ud-Genomed Medical Genomic Technologies Kutatás-Fejlesztési és Szolgáltató Kft
      • Diagenode SA
      • Universita Degli Studi di Milano
      • Centre Europeen de Recherche en Biologie et Medicine
      • Debreceni Egyetem
      • Universite de Lausanne