Analitikai elválasztások mikrofluidikai csipeken

Szakmai vezető: Gáspár Attila

• Angol cím: Analytical separations in microfluidic chips
  • Szerződés típusa: OTKA-K
  • Projekt leírása: A mikrofluidikai (lab-on-a-chip) technológia minden bizonnyal forradalmasíthatja a laboratóriumi kísérletezést, az analitikai meghatározásokat. A pályázatban a mikrocsipben megvalósítható elválasztástechnikai eljárásokra olyan újfajta és eredeti megközelítéseket kívánunk alkalmazni, mint a (i) párhuzamosan végrehajtható LC és CEC a mikrocsip mikrotöltetein, (ii) új állófázisok (pl. aerogélek), illetve (iii) többdimenziós (LC-CEC vagy CZE-CEC) elválasztások alkalmazása. A tervezett munka során a néhány éve megkezdett mikrofluidikai kutatásainkat szeretnénk folytatni, hogy olyan mikrocsipeket tervezhessünk és előállíthassunk, amelyekben elektroforetikus, kromatográfiás, illetve elektrokromatográfiás elválasztásokat végezhessünk és tesztelhessünk. Nemcsak a már jól ismert kromatográfiás tölteteket, de különbözőképpen módosított szilika aerogéleket, mint új kromatográfiás állófázisokat is integrálni szeretnénk a mikrocsipek csatornáiba.
  • Projekt időtartama: 2015.01.01 – 2018.12.31
  • Projekt összköltsége: 19.701.000 (HUF)
  • Kutatás típusa: Alapkutatás

Frissítés dátuma: 2017.08.08.