ABS Képzés- és rendszerfejlesztés a sportos társadalomért Észak-Kelet Magyarországon (A és B komponensek a felsőoktatási Sport fejlesztéséért)

Szakmai vezető: Borbély Attila

• Angol cím: ABS training and system development for sports in Northeast Hungary (Components A and B for the development of sports in higher education)
  • Szerződés típusa: TÁMOP-4.1.2.E-13/1/KONV
  • Projekt leírása: A pályázatot konzorciumi formában, a Debreceni Egyetem nyújtja be az Eszterházy Károly Főiskolával és a Nyíregyházi Főiskolával közösen. Célunk a XXI. század követelményeinek megfelelő, felsőoktatási sportot érintő komplex hallgatói szolgáltatás kialakítása, a sporttudományi képzési portfólió fejlesztése. A mindennapos testneveléshez pedagógusok és sportszakemberek átképzésére is sor kerül. Fejleszteni kívánjuk az élsportolók diplomaszerzési esélyeit növelő mentorszolgáltatásainkat is.
  • Projekt időtartama: 2013.10.01 – 2015.10.15
  • Projekt összköltsége: 635.590.406 (HUF)
  • Kutatás típusa: Kísérleti
  • Konzorcium adatai: