A PAFB és NFAP antifungális fehérjék szerkezete és funkciója

Szakmai vezető: Batta Gyula

• Angol cím: Structure and Function of the Antifungal Proteins PAFB and NFAP
  • Szerződés típusa: OTKA (nemzetközi együttműködés)
  • Projekt leírása: Az egyre több és súlyosabb gombás fertőzés, a mikózist okozó gyógyszer-rezisztens fonalas gombák gyors terjedése, a növényi fertőzések és a kulturális örökség károsodása új gombaellenes stratégiák fejlesztését teszik szükségessé. Az új antifungális fehérjék, a PAFB (termelő törzs: Penicillium chrysogenum) és az NFAP (termelő törzs: Neosartorya fischeri NRRL 181) igen ígéretesek lehetnek ezeken a területeken. Nem ismert azonban a PAFB illetve az NFAP oldatfázisú szerkezete, a szerkezet és a funkció kapcsolata, illetve az antifungális hatásmechanizmus sem.
  • A projekt céljai a következők:
    • (1) A PAFB és az NFAP oldatszerkezetének, molekuláris dinamikájának valamint fel-és letekeredésének vizsgálata.
    • (2) Azoknak a döntő tényezőknek az azonosítása, amelyek felelősek a fehérjék és a gomba célpont kölcsönhatásáért.
    • (3) Az első lépések megtétele a fehérjék molekuláris célpontjainak karakterizálására a gombákon.
  • Projekt időtartama: 2014.04.01 – 2017.03.31
  • Projekt összköltsége: 33.000.000 (HUF)
  • Kutatás típusa: Alapkutatás

Frissítés dátuma: 2017.08.08.