A biodiverzitás, ökoszisztéma szolgáltatások és fiunkciók megőrzése és helyreállítása

Szakmai vezető: Tóthmérész Béla

• Angol cím: Conservation and restoration of biodiversity, ecosystem functions and services
  • Szerződés típusa: OTKA-K
  • Projekt leírása: A populációdinamikai folyamatokat, a közösségek összetételét olyan tényezők befolyásolják, amelyek nem csak lokális, hanem élőhelyi- és táji léptékben is kifejtik hatásukat. Ezért különösen fontosak azok a kutatások, amelyek a biodiverzitási mintázatok kialakulását és időbeli változását több térléptékben is vizsgálják. A jelen pályázat urbán- és agrár-tájakba ágyazott természetes gyepfragmentumok élőlényközösségeinek diverzitását és tömegességi viszonyait. Kutatásunk során négy főtémakört vizsgálva arra keressük a választ, hogy az urbanizáció, a mezőgazdasági intenzifikáció, élőhely-kezelési technikák (kaszálás, legeltetés és égetés), valamint egyes restaurációs ökológiai beavatkozások hogyan befolyásolják a gyepi biodiverzitás tér- és időbeli változását lokális-, regionális- és táji léptékben. A kutatás során magas térbeli ismétlésszám mellett felmérjük a növényzet (borítás, biomassza és magbank), és egyes kiemelten fontos bioindikátor növényzet- és talajlakó ízeltlábú csoportok.
  • Projekt időtartama: 2016.01.01 – 2019.12.31
  • Projekt összköltsége: 27.552.000 (HUF)
  • Kutatás típusa: Alapkutatás

Frissítés dátuma: 2017.07.27.