RUR – Round University Ranking

Az előző évi eredményen csaknem 50 helyet javítva az 538. helyezést érte el a Debreceni Egyetem a Round University Ranking (RUR) 2019-es felsőoktatási világrangsorán, amelyet áprilisban hozott nyilvánosságra a moszkvai székhelyű független szervezet.

A listán a világ legjobb 1000 egyetemét értékelik 20 tényező alapján 4 alapvető területen: oktatás (40%), kutatás (40%), nemzetközi mutatók (10%) és pénzügyi fenntarthatóság (10%).

A vizsgált területek közül az intézmény a pénzügyi fenntarthatóság kategóriában érte el a leglátványosabb mutatót, az előző évi 515-ről a 362. helyre előrelépve. Oktatás kategóriában ugyancsak jelentős a javulás a tavalyi 619-ről az 529-re ugorva. Az összpontszám is emelkedett 39.106-ról 45.025-re.

A magyar egyetemek közül a Debreceni Egyetem mellett a rangsorban szerepel még a Semmelweis Egyetem a 329., a Közép-európai Egyetem a 350., és a Szegedi Tudományegyetem az 531. helyen.

Rangsor
Egyetem