THE (Times Higher Education) Impact Rankings

A világ legjobb 300 felsőoktatási intézménye között szerepel az „Egészség és jóllét” szakterületen nyújtott eredményeivel a Debreceni Egyetem a Times Higher Education új ranglistáján.

A felsőoktatási intézmények társadalmi és gazdasági szerepvállalását és hatásait az ENSZ Fenntartható Fejlődési Céljai mentén vizsgálja új elemzésében a neves brit rangsorkészítő Times Higher Education. A 17 terület közül az egészséges élet és a jóllét biztosítása témában a 201-300. helyre rangsorolta a Debreceni Egyetemet a szervezet.

A nemzetközi rangsor készítői figyelembe vették az egészségügyi képzésben résztvevő hallgatók számát, arányát a teljes hallgatói létszámhoz viszonyítva, az egészségügyi kutatásokat, ipari együttműködéseket, valamint az egészséges életmódhoz kapcsolódó infrastruktúrát: az egyetemi sportpályákat és -létesítményeket (egyetemi sportkomplexum, DESOK, SET-központ, Unifit). Emellett az olyan kezdeményezések is szerephez jutottak, amelyek  régóta eredményesen működnek a Debreceni Egyetemen: a DEAC él- és tömegsport támogató tevékenységét, az intézmény részvételét a város egészségstratégiájának kidolgozásában, a „Családbarát intézmény” címért tett erőfeszítéseket, a Szenior Egyetem és a Science Café előadás-sorozatokat, valamint a mentálhigiénés szolgáltatásokat.

A 2019-es listán a több, mint 400 rangsorolt intézmény között 4 magyar egyetemet találunk, melyek közül a legjobb, 7. helyen a Semmelweis Egyetem végzett. A listán a 97. helyen szerepel a Szegedi Tudományegyetem, a 301+ kategóriában pedig a Közép-európai Egyetem.

Rangsor
Egyetem